کد خبر : ۳۴۹۷۵۸
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

ناسا با روش خود به مبارزه با آلودگی هوا در زمین می رود

ناسا از سنسور تشخیص دهنده گرد و غبار در ماه، برای تشخیص آلودگی هوا در زمین استفاده می کند.

ناسا با روش خود به مبارزه با آلودگی هوا در زمین می رود

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، گرد و غبار ماه یکی از بزرگترین مشکلات ناسا در طول مأموریت های آپولو بود که باعث ایجاد مشکلاتی در تجهیزات و فضانوردان آن زمان شد. اکنون، آژانس فضایی از مواد "ساینده" برای کمک به مبارزه با آلودگی هوای زمین استفاده می کند.

ناسا در حال کار با Lunar Outpost مستقر در دنور بر روی سنسور کیفیت هوا در این شرکت است که در ابتدا برای اندازه گیری گرد و غبار ماه طراحی شده بود تا به اندازه گیری آلاینده های مختلف روی زمین مانند ذرات معلق، مونوکسیدکربن، متان، دی اکسید گوگرد و ترکیبات آلی  کمک کند.

 

این سنسور که اکنون با نام Canary-S (خورشیدی) شناخته می شود، از انرژی خورشیدی و باتری تغذیه می کند و با استفاده از فناوری تلفن همراه داده ها را انتقال می دهد. هم سنسور ها و هم نرم افزار ها به راحتی قابل شخصی سازی هستند و به مشتریان امکان استفاده از آن را برای نیاز های خاص خود می دهند. کریس کلوتی، مدیر مسکن و طراحی یکپارچه سازی در مرکز فضایی کندی ناسا در فلوریدا، در بیانیه ای گفت: "امروزه همه افراد به سرعت بالا عادت کرده اند". وی همچنین  اعلام کرد که انعطاف پذیری "یک قابلیت کلیدی" است.

فرق گرد و غبار بر روی زمین و ماه با یکدیگر چیست؟

برخلاف گرد و غبار روی زمین، گرد و غبار ماه به همه چیز می چسبد و توانست خلا ناسا را که برای پوشاندن لباس فضایی توسط فضانوردان آپولو استفاده می کنند، بشکند. هریسون اشمیت، یکی از فضانوردان آپولو، واکنش خود را در برابر این ماده به عنوان "تب یونجه قمری" تشبیه کرد که باعث عطسه، آبریزش چشم و گلو درد می شود. در نهایت، علائم از بین رفت، اما نگرانی برای سلامتی انسان وجود دارد.

ناسا با روش خود ب مبارزه با آلودگی هوا در زمین می روددر حال حاضر، Canary-S در ۱۵ ایالت در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می گیرد، از جمله توسط سازمان جنگل های ایالات متحده برای اندازه گیری انتشار آتش سوزی در جنگل در یک بازه زمان درست. چارلز لوش، مدیر ارشد رشد و سیاست گذاری پروژه قناری، اضافه کرد: صنعت نفت و گاز می تواند از سنسور برای اندازه گیری موثر بودن کنترل های محیطی خود استفاده کند. مشارکت عمومی و خصوصی از برنامه بعدی فناوری فضایی ناسا برای مشارکت های اکتشافی (NextSTEP) ناشی می شود.

ناسا با روش خود ب مبارزه با آلودگی هوا در زمین می رود

به عنوان بخشی از NextSTEP، ناسا از شرکای خود، از جمله صنعت خصوصی، خواسته است تا در آینده در زندگی در ماه کمک کنند و از موانعی که قبلاً با آن روبرو شده بودند، از جمله گرد و غبار ماه کمک کنند. گیل افزود: "داشتن یک سیستم اندازه گیری مانند Lunar Outpost به ما نشان می دهد تا محیط خدمه را درک کنیم و به ما کمک می کند تا در حد مجاز قرار گرفتن در معرض آلودگی قرار بگیریم. "

کلید واژه :

ناسا

،

مبارزه با آلودگی هوا

ثبت نظرات
captcha