کد خبر : ۳۴۹۷۵۵
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

آب مشترکین پرمصرف در خلخال قطع می شود

اردبیلاردبیل _ ایرنا _ مدیر شرکت آب و فاضلاب خلخال گفت: انشعاب مشترکانی که به هشدارهای این شرکت بی توجه بوده و آب شرب را در اوج خشکسالی بی رویه مصرف کنند، قطع خواهد شد.

آب مشترکین پرمصرف در خلخال قطع می شود

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، ساجد جعفرزاده روز پنجشنبه در گفت و گو افزود: در شرایط بحرانی کمبود ناشی از کاهش بارندگی ها و تشدید خشکسالی انتظار از مردم پرهیز از مصرف بی رویه آب برای مصارف غیرضروی از جمله استفاده از آب شرب سالم و بهداشتی جهت شستشوی لوازم منزل ،خودرو ،ساخت و ساز  و پرهیز از مصرف آب شرب برای مصارف کشاورزی و آبیاری باغ و سبزیجات در مناطق شهری و روستایی است.

مدیر شرکت  آب و فاضلاب خلخال با تاکید بر کاهش دبی چشمه ها و چاه ها در شهر و روستاها و کاهش دبی منابع آب پایدار در خلخال افزود: آمار و اطلاعات و دبی سنجی منابع آب شرب خلخال و روستاها نشان دهنده کمبود آب آشامیدنی در در مقایسه با وضعیت منابع آبی سال گذشته است.

وی اظهارکرد: برای توزیع عادلانه آب و بهره مندی همه مردم از آب سالم در دوران خشکسالی ضمن قطع انشعابات غیر مجاز  با افراد متخلف برخورد خواهد شد.

جعفرزاده افزود: برای عبور از چالش بحران آب، دهیاران و متولیان روستاها لازم است نظارت لازم بر عدم مصرف آب شرب جهت آبیاری باغ یا ساخت و ساز داشته باشند و در صورت بروز تخلف، متخلفان را به امور آب و فاضلاب خلخال معرفی نمایند.

او ببان کرد: 40 روستا در بخش های سه گانه تابعه این شهرستان کمبود آب دارند و برای آبرسانی به این روستاها از تانکرهای خودرویی سیار آبرسان استفاده خواهد شد.

وی مردم را به صرفه جویی و بهینه سازی مصارف آب فراخواند.

کلید واژه :

آب

،

مشترکین پرمصرف

،

خلخال

ثبت نظرات
captcha