کد خبر : ۳۴۹۷۵۴
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

مجوز شکار حیات وحش در استان تهران صادر نمی شود

دماوند- مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران با اشاره به اینکه صدور مجوز شکار در استان توجیه پذیر نیست گفت: مجوز شکار حیات وحش در استان تهران صادر نمی شود.

مجوز شکار حیات وحش در استان تهران صادر نمی شود

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، به گزارش خبرگزاری مهر، سعید محمودی روز پنجشنبه در بازدید از برخی مناطق تحت مدیریت محیط زیست در شرق استان تهران و در جمع محیط بانان فیروزکوه و دماوند افزود: در این حوزه باید از تصمیم گیری های اشتباه و احساسی دوری کرد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران با بیان اینکه مجوز شکار حیات وحش در این استان صادر نمی شود، گفت: صدور این مجوز توجیه پذیر نیست و تا زمانی که شرایط مناسب به زیستگاه ها برنگردد مدیریت و حفاظت حیات وحش باید سختگیرانه باشد.

وی گفت: سالهاست که کشور با موضوع خشکسالی و نوسان اقلیم مواجه بوده و شرایط هیدرولوژیکی چشمه ها به عنوان آبشخور حیات وحش تغییر کرده و بسیاری از آنها از بین رفته است.

وی اضافه کرد: این موضوع به طور قطع بر روی اکولوژی منطقه و در نهایت جمعیت حیات وحش تأثیرگذار است چرا که زیستگاه ها بیشتر دچار نوسان شده اند و تغذیه و شرب لازم را نمی توانند در اختیار حیات وحش قرار دهند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران با هشدار جدی به شکارچیان غیرمجاز حیات وحش در استان تهران افزود: محیط بانان یگان حفاظت این استان با برنامه ریزی لازم و گشت های مستمر و هوشیاری کامل با کوچک ترین تخلف شکار و صید حیات وحش برخورد خواهند کرد؛ به ویژه در حال حاضر که زمان زاد و ولد حیات وحش است و در این رابطه هیچ گونه گذشتی نخواهیم داشت.

وی با اشاره به اینکه باید حداقل ۲ پاسگاه محیط بانی در پناهگاه حیات وحش کاوه فیروزکوه جانمایی و احداث شود، گفت: این منطقه با حداقل نیرو و امکانات به بهترین وجه ممکن حفاظت شده که نبود دست اندازی به طبیعت، افزایش جمعیت حیات وحش کل و بز و قوچ و میش و برخورد جدی با تخلفات محیط زیستی گویای این موضوع است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران به ظرفیت ارتقا منطقه شکار ممنوع کوه سفید دماوند و نیز ضرورت پیش بینی و جانمایی یک پاسگاه محیط بانی در اثر طبیعی ملی دریاچه تار این شهرستان تاکید کرد.

وی اظهار داشت: محیط زیست متعلق به همه ماست و در این رابطه نیازمند همکاری مردم و دوستداران طبیعت هستیم و از شهروندان می خواهیم که هرگونه تخلف محیط زیستی را در حداقل زمان ممکن به محیط زیست اطلاع دهند.

وی گفت: پناهگاه حیات وحش کاوه ده فیروزکوه از مناطق بکر و با ارزش محیط زیست است که از یک سو با منطقه شکار ممنوع کوه سفید دماوند و از سوی دیگر با منطقه پرور در استان سمنان مجاورت داشته و دارای فون و فلور با ارزشی در کشور است و از لحاظ مورفولوژیکی و هیدرولوژیکی منطقه خاصی محسوب می شود.

کلید واژه :

مجوز شکار حیات وحش در استان تهران صادر نمی شود

اخبار مرتبط
ثبت نظرات
captcha