کد خبر : ۳۴۹۷۵۱
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

۳ خبر زیست محیطی از اشنویه

آذربایجان غربیمهاباد- ایرنا- دستگیری شکارچیان متخلف ، شروع فعالیت های پویش تفرجگاه های بدون زباله و جلوگیری از زنده گیری کبک در ارتفاعات اشنویه، از جمله خبرهای زیست محیطی این شهرستاناست.…

۳ خبر زیست محیطی از اشنویه

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، رییس اداره حفاظت محیط زیست اشنویه روز پنجشنبه در گفت و گو اظهار داشت: یگان حفاظت محیط زیست این شهرستان چهار نفر شکارچی غیربومی را در ارتفاعات منطقه "میرحسن" شناسایی و قبل از اقدام به شکار دستگیر کردند.

کریم خضری افزود: در این ماموریت از متخلفین یک قبضه اسلحه، یک عدد فشنگدان به همراه ۱۰ حلقه دام زنده گیری کشف و پرونده جهت رسیدگی به مراجع قضایی ارجاع شد.

وی از شهروندان خواست در صورت مشاهده هرگونه شکار و زنده گیری پرندگان در این شهرستان توسط شکارچیان با شماره تلفن ۴۴۶۲۶۲۳۱ اطلاع دهند.

شروع فعالیت های پویش تفرجگاه های بدون زباله دراشنویه 

خضری ادامه داد: فعالیت پویش "تفرجگاه های بدون زباله" با همراهی تعدادی از شهروندان و انجمن محیط زیست "ژینکو" در تفرجگاه "قلاتوک" این شهرستان آغاز و این تفرجگاه از وجود زباله پاکسازی شد.

وی گفت: این پویش زیست محیطی که در راستای تشویق حس مسولیت همگانی و تثبیت اخلاق محیط زیستی در بین مردم این شهرستان شروع شده که با استقبال خانواده ها به خصوص کودکان و نوجوانان همراه شده است

وی افزود: پویش تفرجگاه های بدون زباله با همراهی مردم و استقبال گسترده همراه است و  این حرکت جمعی تداوم دارد.

جلوگیری از زنده گیری کبک در ارتفاعات اشنویه

رییس اداره حفاظت محیط زیست اشنویه گفت: بر اساس گزارشات مردمی مبنی بر حضور یک شکارچی زنده گیر کبک در ارتفاعات "پادار"موضوع در دست بررسی قرار گرفت.

خضری گفت: ماموران یگان حفاظت محیط زیست با حضور در منطقه مورد نظر، شکارچی متخلف را شناسایی و دستگیر کردند.

وی ادامه داد: از این متخلف تعداد ۲ عدد قفس و تعدادی ادوات زنده گیری کشف و پرونده جهت رسیدگی به مراجع قضایی ارجاع شد.

وی افزود: ارتفاعات "پادار" و "دره سور" در ضلع غربی روستای "گندویلا" واقع شده و از غنای زیست محیطی مناسب برخوردار است.

اشنویه از شهرستان های مرزی آذربایجان غربی است که باتوجه به وضعیت اکولوژیکی و برخورداری از سیمای زیست محیطی مطلوب از زیستگاه های مهم استان به شمار می آید.

کلید واژه :

۳ خبر زیست محیطی از اشنویه

اخبار مرتبط
ثبت نظرات
captcha