کد خبر : ۳۴۹۷۳۹
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

کاهش ۱۳۰۰ تنی جمع آوری روزانه زباله در تهران پس از هوشمندسازی کاهش پسماند

شهردار تهران گفت: تا پیش از این روزانه هفت هزار تن زباله جمع آوری می شد که در این دوره این رقم به ۵ هزار و ۷۰۰ تن در روز رسیده است.

کاهش ۱۳۰۰ تنی جمع آوری روزانه زباله در تهران پس از هوشمندسازی کاهش پسماند

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، پیروز حناچی در نشست خبری امروز خود با اشاره به تصویب برنامه جامع حمل و نقل ریلی در شورای عالی ترافیک گفت: این اتفاق بسیار خوبی است و از این به بعد کسی نمی تواند به صورت سلیقه ای در این حوزه فعالیت کند.

وی افزود: همچنین اتصال خطوط قطار شهری در شهرهای اقماری در این دوره در دستور کار قرار گرفت و هم اینک اتصال قطار شهری به پرند تامین اعتبار شده و به زودی مراحل اجرایی آن از ادامه بخش جنوبی مترو به این محدوده آغاز خواهد شد.

حناچی گفت: پیش بینی می شود با اتصال بخش جنوبی مترو تهران به پرند بالغ بر 300 هزار نفر از پهنه جنوبی به شبکه حمل و نقل ریلی اضافه شوند. همچنین در این دوره اتصال مترو به هشتگرد فراهم شد که این کار بسیار مهمی است که شاهد خدمت رسانی به مردم در این بخش نیز خواهیم بود.

وی با اشاره به شرایط کرونایی و افزایش هزینه ها در این ایام خاطرنشان کرد: شرایط کرونایی در تمام دنیا باعث افزایش هزینه های شهرداری ها شده و شهرداری تهران نیز از این قاعده مستثنی نبوده است. به طوریکه در حوزه حمل و نقل ماهیانه 100 میلیارد تومان هزینه در این حوزه کاهش پیدا کرده است و نتوانسته ایم به این ارقام دست پیدا کنیم.

حناچی با اشاره به ورود 250 دستگاه اتوبوس و مینی بوس به ناوگان ریلی پایتخت گفت: این کار مهمی است که ادامه دارد و همچنین نخستین پارک اتوبوس برقی نسل جدید وارد ناوگان عمومی حمل و نقل پایتخت خواهد شد.

وی در خصوص موتورهای برقی نیز گفت: استفاده از این وسایل باعث می شود 10 درصد از آلودگی هوا کاهش یابد که در این بخش نیز برنامه هایی در این دوره انجام شده است.

شهردار تهران به موضوع هوشمندسازی خدمات در پایتخت اشاره کرد و گفت: یکی از برنامه های اصلی در این دوره از مدیریت شهری بحث هوشمندسازی بود به نحوی که شهرداری در حوزه فناوری آماده فراهم کردن این بستر بود به خصوص اینکه شرایط کرونایی در این شرایط موثر بود و بسیاری از برنامه های شهرداری که پیش از این به صورت حضوری انجام می شد به صورت غیرحضوری ارائه می شود.

حناچی ادامه داد: در حال حاضر حدود سه میلیون نفر عضو سامانه "تهران من" هستند که این رقم بالایی برای یک اپلیکیشن محلی محسوب می شود.

وی در مورد شرایط استفاده از آیتم های تهران من در شرایط بحران گفت: در مواقع بحرانی از جمله سیل و باران ها برای افراد پیامک اطلاع رسانی ارسال می شود.

شهردار تهران در ادامه با اشاره به استفاده از ظرفیت تهران هوشمند برای برگزاری نخستین انتخابات تمام الکترونیک شورایاری گفت: این انتخابات به صورت کاملا الکترونیکی و با جمعیتی بیش از 500 هزار نفر در پایتخت اجرا شد که تجربه خوبی را داشتیم.

حناچی با اشاره به تاثیر هوشمندسازی پایتخت در کاهش پسماند گفت: تا پیش از این روزانه هفت هزار تن زباله جمع آوری می شد که در این دوره این رقم به 5 هزار و 700 تن در روز رسیده است.

وی همچنین در مورد حناچی حواشی که این روزها در ارتباط با نصب بنرهای ممنوعیت استفاده از موسیقی، در برخی از قطعات بهشت زهرا اشاره شده است گفت: قاعدتا در این مورد برخی موافق و برخی مخالف هستند و ما تلاش می کنیم نظرات را رعایت کنیم اما به طور کل اینگونه نیست که همه موارد مصوبه شورا را داشته باشد و برخی موارد موضوعات شرعی هستند. همچنین ما نمی توانیم ما در قطعات بهشت زهرا به گونه ای عمل بکنیم با توجه به اینکه مراسم ها در محیط عمومی برگزار می شود شاید برخی از خانواده ها نسبت به ادوات موسیقی نگران شوند به همین ترتیب باید رعایت همه موارد شود.

شهردار تهران در خصوص آماده سازی فضای شهری در انتخابات پیش رو (ریاست جمهوری و شورای شهر) گفت: در این زمینه مانند گذشته عمل خواهیم کرد و فضای شهری را برای تبلیغات و بیلبوردهای ریاست جمهوری آماده می کنیم و در مورد شورای شهر تهران نیز به همین شکل است و مطمئن باشید که این موضوع عادلانه انجام خواهد شد و فضاهای تبلیغاتی به صورت عادلانه در اختیار کاندیداها چه کاندیداهایی که در حال حاضر اعضای شورای شهر تهران هستند و چه افرادی که در این دوره ثبت نام خواهند کرد. این شرایط لحاظ خواهد شد.

قیمت خودرو ثابت باشد 15 هزار تاکسی نوسازی می شوند/اقدام برای بکارگیری 50 اتوبوس برقی در تهران

کلید واژه :

جمع آوری روزانه زباله

،

تهران

،

هوشمندسازی

،

کاهش پسماند

ثبت نظرات
captcha