کد خبر : ۳۴۹۷۲۰
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

آمریکا قصد ارسال واکسن به کانادا و مکزیک را ندارد

جن ساکی اعلام کرد ارسال واکسن از سوی واشنگتن به مکزیک و کانادا پس از واکسینه شدن همه مردم آمریکا صورت می گیرد.

آمریکا قصد ارسال واکسن به کانادا و مکزیک را ندارد

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، و به نقل از سی بی سی، آمریکا تا قبل از واکسینه شدن تمام مردم آمریکا قصد ارسال واکسن به کانادا و مکزیک، دو شریک قاره ای خود را ندارد.

جن ساکی، سخنگوی کاخ سفید، ارسال واکسن از سوی آمریکا به شرکای قاره ای مانند کانادا و مکزیک را رد کرد و گفت: رئیس جمهور متعهد است که اول تمام مردم آمریکا واکسینه شوند و بعد کار تقسیم دوز ها به سایر کشورها صورت گیرد.

آنیتا آناند، وزیر خدمات و تدارکات عمومی کانادا، گفت : از دولت آمریکا خواسته است اجازه دهد برخی از دوز های واکسن فایزر به شمال منتقل شود، اما با رد درخواستش از سوی واشنگتن  مواجه شده است.

جن ساکی اما در جواب او اظهار کرد: پس از واکسیناسیون ۳۰۰ میلیون آمریکایی واجد شرایط دریافت واکسن کرونا، واشنگتن می تواند در مورد تقسیم عرضه واکسن صحبت کند.

 جاستین ترودو، نخست وزیر کانادا نیز هفته گذشته اعلام کرد: انتظار دارد بخشی از عرضه  واکسن  آسترازنکا را در سه ماهه دوم و سوم سال جاری از کارخانه های آمریکا دریافت کند.

بلینکن، وزیر خارجه آمریکا نیز درباره لغو محدودیت های صادرات واکسن از سوی آمریکا در دوران ترامپ گفت: در حال حاضر، کانادا تنها کشوری است که از دریافت واکسن کرونا عقب مانده و انتظار می رود واشنگتن در سه ماه اول سال ۲۰۲۱ نیاز این کشور به واکسن را تامین کند. این سیاست، علی رغم نزدیکی جغرافیایی این دو کشور، کانادا را مجبور به مراجعه به شرکت های اروپا کرده است. 

دسامبر گذشته، دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا، با صدور یک دستورالعمل، تولیدکنندگان دارو را موظف کرد قبل از ارسال واکسن  به سایر کشور ها، ابتدا نیاز مردم کشور خود را تأمین کنند. بایدن نیز تاکنون این سیاست را حفظ کرده است. 

کلید واژه :

سخنگوی کاخ سفید

،

آمریکا

،

ارسال واکسن

،

کانادا

،

مکزیک

ثبت نظرات
captcha