کد خبر : ۳۴۹۷۱۹
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

حدود دو سوم روس ها کروناویروس را یک سلاح بیولوژیکی می دانند

نتایج نظرسنجی یک شرکت مستقل نشان داد، حدود دو سوم روسها مایل به دریافت واکسن اسپوتنیک وی روسیه برای کروناویروس نیستند و تعداد تقریبا یکسانی نیز معتقدند که کروناویروس جدید به شکل مصنوعی به عنوان یک سلاح بیولوژیک درست شده است.

حدود دو سوم روس ها کروناویروس را یک سلاح بیولوژیکی می دانند

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، و به نقل از خبرگزاری رویترز، این شرکت مستقل تحت عنوان مرکز لوادا گفت، نظرسنجی که ماه گذشته میلادی انجام داده، نشان داد که ۶۲ درصد از مردم نمی خواهند واکسن تولید داخلی روسیه را دریافت کنند و بیشترین میزان اکراه در این مورد در میان رده سنی ۱۸ تا ۲۴ سال یافت شد.

اکثر پاسخگویان به عوارضی که می تواند شامل تب و خستگی باشد به عنوان دلیل اصلی عدم تمایلشان به دریافت واکسن اشاره کردند.

این نظرسنجی که دارای یک نمونه ۱۶۰۱ نفری در ۵۰ منطقه بوده، همچنین دریافت که ۶۴ درصد از مردم فکر می کنند که کروناویروس جدید به عنوان یک سلاح بیولوژیکی ساخته شده است.

منشا ویروس کووید-۱۹ به شدت سیاسی شده است اما اکثریت ویروس شناسان و کارشناسان بیماری های عفونی می گویند بیشترین احتمال این است که این ویروس تحول طبیعی داشته است.

ماه گذشته میلادی یک هیات اعزام شده از سوی سازمان بهداشت جهانی به چین اعلام کرد که دیگر به بررسی اینکه آیا این ویروس از یک آزمایشگاه به بیرون درز کرده نمی پردازد و آن را "شدیدا بعید" در نظر می گیرد.

این هیات همچنین اعلام داشت که فرضیه اصلی اش این است که این منشا این ویروس از یک خفاش بوده است، اگرچه چندین سناریوی احتمالی درباره اینکه چطور به انسان ها منتقل شده وجود دارد، از جمله این احتمال که در درجه نخست یک گونه جانوری دیگر آلوده به ویروس شده باشد.

بر اساس نظرسنجی مذکور، این اعتقاد که این ویروس به عنوان یک سلاح بیولوژیکی ساخته شده باشد، عمدتا در بین روسهای رده سنی ۴۰-۵۴ سال غالب بوده است و ۷۱ درصد از آنها این دیدگاه را دارند. تنها ۲۳ درصد فکر می کنند که این ویروس به شکل طبیعی پدیدار شده است.

روسیه که از زمان شروع همه گیری بیماری حدود ۴.۳ میلیون مورد ابتلای به کروناویروس را ثبت کرده است، سه واکسن را علیه کووید-۱۹ مورد تایید قرار داده است.

این کشور حدودا ۱۴۵ میلیون نفری، در ماه دسامبر یک کمپین واکسیناسیون گسترده با واکسن "اسپوتنیک وی" را به راه انداخت. در ۱۰ فوریه میخائیل موراشکو، وزیر بهداشت روسیه گفت که بیش از دو میلیون نفر از روسها با دست کم اولین دوز از واکسن اسپوتنیک واکسینه شده اند.

کلید واژه :

روس

،

کروناویروس

،

سلاح بیولوژیکی

ثبت نظرات
captcha