کد خبر : ۳۴۹۷۱۸
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

عربستان دریافت واکسن کرونا را شرط اصلی شرکت در حج اعلام کرد

توفیق الربیعه وزیر بهداشت عربستان پذیرش شرکت کنندگان در مراسم حجسال آینده را مشروط به دریافت واکسن کرونا دانست و از آن به عنوان شرط اصلی مشارکت در مناسک…

عربستان دریافت واکسن کرونا را شرط اصلی شرکت در حج اعلام کرد

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، و به گزارش روز سه شنبه روزنامه سعودی عکاظ، الربیعه گفت :دریافت واکسن کرونا برای افرادی که مایل به شرکت در مراسم حج هستند، لازم و ضروری است زیرا یکی از شرایط مشارکت در مراسم حج آینده است.

وزیر بهداشت عربستان با تاکید بر لزوم تشکیل کمیته تزریق دوزهای واکسن کرونا به شرکت کنندگان در مراسم حج و عمره ، گفت که ما باید نیروهای دست اندرکار مورد نیاز جهت راه اندازی مراکز بهداشت در مکه مکرمه و مشاعر مقدسه و مدینه منوره و گذرگاه های ورود حجاج جهت ادای مناسک حج در سال ۲۰۲۱ را تامین و فراهم کنیم .

مراسم حج  امسال با توجه به شیوع بیماری واگیردار کرونا به طور استثنایی برگزار شد و فقط حدود 10 هزار تن از حجاج داخل عربستان در آن مشارکت کردند این در حالی است که تقریبا دو میلیون و ۵۰۰ هزار حاجی از سراسر جهان در حج سال ۱۳۹۸ حضور داشتند.د.  

با توجه به اینکه عربستان سالانه درآمد زیادی از حج و عمره به دست می آورد لغو اعمال حج امسال برای مقابله با شیوع اپیدمی کرونا منجر به خسارت میلیارد دلاری به عربستان شد. این خسارت حدود ۱۲ میلیارد دلار گزارش شده است.

همچنین لغو مراسم حج امسال ضربه جدی برای طرح چشم انداز ۲۰۳۰ محمد بن سلمان ولیعد سعودی است که در  آن افزایش شمار زائران یکی از راههای کاهش تکیه بر درآمدهای نفتی عنوان شده است .

کلید واژه :

عربستان

،

دریافت واکسن کرونا

،

شرکت در حج

ثبت نظرات
captcha