کد خبر : ۳۴۹۷۰۸
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

جهش کرونا ویروس را جدی بگیریم

یک متخصص بیماری های عفونی گفت: این ویروس می تواند تمامی ارگان های بدن را درگیر کند.

جهش کرونا ویروس را جدی بگیریم

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، مسعود امیری در گفت وگو با ایسنا در رابطه با تغییر علائم کرونا، اظهار کرد: این بیماری می تواند تمامی ارگان های بدن را درگیر کند به عنوان مثال نباید فکر کرد حتی آبریزش بینی و سرفه از علامت های کرونا نیست بلکه این علائم هم می تواند نشان دهنده ابتلاء فرد به کرونا باشد.

وی درباره افزایش سکته های قلبی به دلیل ابتلا به کرونا، گفت: به علت علاقه ویژه این ویروس به عروق قلبی شاهد افزایش سکته ها هستیم.

امیری ادامه داد: مکانیسم عمل این ویروس باعث ایجاد لخته خون و تورم در رگ ها می شود که سکته های قلبی، مغزی و آمبولی ریه را در پی دارد.

این متخصص بیماری های عفونی درباره تأثیر آسپرین در پیشگیری از کرونا، اظهار کرد: آسپرین ازجمله داروهای رقیق کننده خون است که می تواند در راستای پیشگیری از این بیماری به ما کمک کند.  

وی با بیان اینکه برای درمان کرونا از داروهای قوی تری برای این کار در بیمارستان ها استفاده می شود، عنوان کرد: استفاده از داروهای ضد انعقاد خون و کورتون نیز برای بیماران بستری در بیمارستان ها استفاده می شود.

امیری با اشاره به وضعیت اسفناک افزایش تعداد بیماران، خستگی و ابتلاء کادر درمانی و علاوه بر آن کاهش تخت های بیمارستانی، افزود: ما به اندازه کافی تخت و پرستار نداریم و باید این مسئله را مد نظر قرار دهیم که نیروهای فعلی ما نیز نیاز به استراحت دارند.  

این متخصص بیماری های عفونی با اشاره به اینکه بیمارستان ها از بیماران کرونایی پر شده، گفت: در حال حاضر در بیمارستان ها عده زیادی بیمار به خصوص افراد مسن و دارای بیماری های زمینه ای بستری هستند که ریسک بالای مرگ و میر دارند، با ممانعت از اعمال سخت گیری و تعطیلی ها قطعاً شاهد افزایش آمار فوتی ها خواهیم بود.

وی با اشاره به جهش بالای این ویروس، بیان کرد: پیش از این یک بیمار می توانست در خانواده یک یا دو نفر را مبتلا کند ولی در حال حاضر تمام افراد در ارتباط با یک بیمار به این بیماری مبتلا می شوند، طبق دستورالعمل کمیته مقابله با کرونا افراد بیمار باید دو تا سه هفته خود را قرنطینه و از دیگران جدا کنند و پس از آن نیز به مدت شش هفته در خانه ماسک بزنند و به طور مداوم در بیرون از خانه از ماسک استفاده کنند.

کلید واژه :

جهش کرونا ویروس

اخبار مرتبط
ثبت نظرات
captcha