کد خبر : ۳۴۹۶۸۵
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

واکسن های خارجی کرونا بر روی ویروس های برزیلی و آفریقای جنوبی موثر نیستند

محرز گفت: در تحقیقات اخیر مشخص شده است که واکسن های خارجی کرونا بر روی ویروس های جهش یافته برزیلی و آفریقای جنوبی موثر نیستند.

واکسن های خارجی کرونا بر روی ویروس های برزیلی و آفریقای جنوبی موثر نیستند

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، مینو محرز عضو کمیته علمی کشوری کرونا اظهار کرد: خوشبختانه جوانان این مرز و بوم از استعداد و توانایی های علمی بالایی برخوردار هستند و توانسته اند هرگونه نیاز کشور را در زمینه دارو و واکسن به خارج بر طرف سازند.

او ادامه داد: در حال حاضر واکسن ایرانی کرونا که در مرحله اول فاز انسانی قرار دارد از استاندارد های بالایی برخوردار است.

عضو کمیته علمی کشوری کرونا با اشاره به آخرین وضعیت تزریق کنندگان واکسن ایرانی، بیان کرد: در حال حاضر وضعیت تزریق کنندگان واکسن کرونای ساخت داخل خوب ارزیابی شده است. تا به امروز واکسن ایرانی به ۲۱ نفر تزریق شده و در فاز اول مطالعه انسانی قرار است این واکسن را ۵۶ نفر دریافت کنند.

تولید انبوه واکسن کرونا تا خرداد ۱۴۰۰ به شرط کسب نتایج خوب

محرز تاکید کرد: بررسی عوارض جانبی احتمالی واکسن ایرانی کرونا بیشترین هدف ما از این مطالعات انسانی است. تا به امروز نتایج خوبی در خصوص واکسن ایرانی کرونا بدست آمده است. در مرحله دوم فاز انسانی این واکسن بر روی حدود ۳۰۰ نفر آزمایش می شود و امیدواری های زیادی وجود دارد که با کسب نتایج خوب این واکسن تا خرداد ماه سال آینده به تولید انبوه برسد.

عضو کمیته علمی کشوری کرونا گفت: ما ویروس را برای تهیه واکسن ایرانی از یک بیمار ایرانی گرفته ایم و با افتخار اعلام می کنم که تمام مراحل ساخت این واکسن تولید داخل است.

او با اشاره به ویروس کرونای جهش یافته برزیلی و آفریقای جنوبی افزود: واکسن های خارجی بر روی ویروس های جهش یافته برزیلی و آفریقای جنوبی موثر نیستند و دوباره باید مراحل تولید واکسن انجام شود.

کلید واژه :

واکسن های خارجی کرونا

،

ویروس های برزیلی

،

ویروس آفریقای جنوبی

اخبار مرتبط
ثبت نظرات
captcha