کد خبر : ۳۴۹۶۸۴
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

پایداری کیفیت آب با وجود افزایش مصرف در تهران

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران گفت: در دوران شیوع کرونا با وجود حجم بالای مصرف آب، هیچگاه کیفیت آب پایین نیامده است.

پایداری کیفیت آب با وجود افزایش مصرف در تهران

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، و به نقل از وزارت نیرو، محمدرضا بختیاری با اشاره به مصرف بالای آب در پایتخت گفت: همه ساله مصرف آب در زمستان به حدود ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار مترمکعب می رسید، اما امسال در هیچ روزی مصرف آب این شهر کمتر از سه میلیون مترمکعب نشده و در تابستان حتی از سه میلیون و ۹۰۰ هزار مترمکعب هم فراتر رفت.

بختیاری افزود: متوسط مصرف روزانه آب شرب امسال بین ۲۵۰۰ تا ۳۰۰ هزار مترمکعب نسبت به پارسال بیشتر شده و این افزایش مصرف در برخی از روزها حتی بیشتر هم بوده است، به طوری که اضافه مصرف تهرانی ها در ۲۰ روز تابستان معادل کل آب شرب مصرفی در شهر اصفهان بود.

وی ادامه داد: با توجه به برنامه ریزی هایی که صورت گرفته سال آینده جیره بندی آب نخواهیم داشت، تصفیه خانه ششم و هفتم وارد مدار شده است و این دو تصفیه خانه کمک می کند که مشکلی در تأمین آب شرب مردم نداشته باشیم.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران با اشاره به مصرف بالای تهرانی ها در روزهای نخست شیوع بیماری کرونا افزود: در ابتدای همه گیری بیماری که نگرانی ها به نوعی بیشتر بود، میزان مصرف حتی تا ۲۵ درصد افزایش یافت، اما بعد از مدتی این وضعیت متعادل شد؛ به طوری که هم اکنون میزان مصرف در مقایسه با پارسال بین ۱۰ تا ۱۲ درصد بیشتر است.

کلید واژه :

کیفیت آب

،

تهران

ثبت نظرات
captcha