کد خبر : ۳۴۹۶۷۹
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

طرح محیط یار مزرعه برای کاهش خسارات وارده از سوی حیوانات به مزارع کشاورزی

طرح محیط یار مزرعه علاوه بر اینکه راهکاری موثر برای مدیریت خسارات وارده از سوی حیات وحش به مزارع کشاورزی است، شیوه ای ارزشمند برای جلب مشارکت بخش خصوصی و روشی هدفمند برای مشارکت زیست بومی و توسعه مسئولیت های اجتماعی مردم منطقه است.

طرح محیط یار مزرعه برای کاهش خسارات وارده از سوی حیوانات به مزارع کشاورزی

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، تورج همتی مدیر کل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی در بازدید از طرح محیط یار در تربت حیدریه گفت: طرح محیط یار مزرعه علاوه بر اینکه راهکاری موثر برای مدیریت خسارات وارده از سوی حیات وحش به مزارع کشاورزی است، شیوه ای ارزشمند برای جلب مشارکت بخش خصوصی و روشی هدفمند برای مشارکت زیست بومی و توسعه مسئولیت های اجتماعی مردم منطقه است.

او افزود: از آنجا که زیر بنای طرح "محیط یار مزرعه" بر مفاهیم الگوی مثلث توسعه اقتصادی و مبتنی بر اقتصاد مقاومتی در سایه تعامل ارکان حاکمیتی با فعالان بخش خصوصی تکیه دارد لذا این طرح یکی از اصلی ترین برنامه های عملیاتی در استان است که در حال پیگیری بوده و به نظر می رسد الگویی مناسب برای دیگر نقاط کشور باشد.


 

علی رستمی فرماندار تربت حیدریه نیز گفت: توسعه اقتصادی با نگاه صیانت از محیط زیست باید جدی گرفته شود.

او افزود:سیاست های اقتصادی ما همگام با حفظ محیط زیست بوده و با این هدف رعایت همه دستورالعمل ها و استاندارد های ابلاغی از سوی این سازمان همواره مورد تاکید مسئولان بوده است.

فرماندار تربت حیدریه ادامه داد: وظیفه قانونی و همگانی همه شهروندان حفاظت از محیط زیست است و از روند پیشرفت طرح پایلوت "محیط یار مزرعه" درشهرستان رضایت داریم.


انتهای پیام/ا. غ

کلید واژه :

طرح محیط یار مزرعه برای کاهش خسارات وارده از سوی حیوانات به مزارع کشاورزی

اخبار مرتبط
ثبت نظرات
captcha