کد خبر : ۳۴۹۶۵۱
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

زیست فناوری به خدمات آزمایشگاهی رسید

معاونت علمی و فناوری اعلام کرد استفاده از فناوری های زیستی در خدمات آزمایشگاهی گسترش می یابد.

زیست فناوری به خدمات آزمایشگاهی رسید

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، و به نقل از معاونت علمی و فناوری، خدمات آزمایشگاهی یکی از حوزه هایی است که ارتباط تنگاتنگی با فناوری های زیستی دارد. بر همین اساس نیز شبکه آزمایشگاهی فناوری های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در تلاش است تا پیوند میان این دو حوزه را افزایش دهد.

زیست فناوری علمی بین رشته ای است و در حوزه های گوناگونی همچون کشاورزی، مواد آرایشی و بهداشتی، غذا و دارو، محیط زیست، میکروبیولوژی، میراث فرهنگی و غیره کاربرد دارد. به همین دلیل یکی از عرصه های کاربردی در علوم آزمایشگاهی محسوب می شود. شبکه آزمایشگاهی فناوری های راهبردی در تلاش است تا با توسعه فعالیت کارگروه زیست فناوری، کاربرد این دو حوزه علمی را در تعامل با یکدیگر بیشتر کند.

قرار است ظرفیت کاربرد زیست فناوری در سه حوزه «بیوتکنولوژی و میکروبیولوژی»، «بهداشت، غذا و دارو» و «میراث فرهنگی» بیشتر شود. این کار به همت شبکه آزمایشگاهی فناوری های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و با تشکیل کارگروه زیست فناوری اتفاق می افتد.

شبکه آزمایشگاهی فناوری های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری فضایی است برای تعامل و تبادل اطلاعات و تجهیزات آزمایشگاهی در کشور. سقفی برای جمع شدن فناوران حوزه های مختلفی مانند زیست فناوری، علوم شناختی، نانو، شیمی، هوا فضا، معدن، محیط زیست، کشاورزی، گیاهان دارویی و غیره.

کلید واژه :

زیست فناوری

،

خدمات آزمایشگاهی

ثبت نظرات
captcha