کد خبر : ۳۴۹۶۴۷
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

آبرسانی به ۱۲۴۲۶ روستای کشور در هفت سال اخیر انجام شد

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب کشور گفت: آبرسانی به ۱۲ هزار و ۴۲۶ روستا با جمعیت هشت میلیون و ۳۲۰ هزار نفر از ابتدای دولت یازدهم تاکنون با صرف اعتبار هفت هزار…

آبرسانی به ۱۲۴۲۶ روستای کشور در هفت سال اخیر انجام شد

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، حمیدرضا جانباز روز سه شنبه در آیین بهره برداری از پنج طرح آب و فاضلاب شهری و روستایی در منطقه کاشان اظهار داشت: امسال در قالب طرح پویش هر هفته الف - ب ایران قرار بود  به یک هزار و ۶۳۸ روستا با جمعیت ۹۷۹ هزار نفر  آبرسانی شود که تاکنون آبرسانی به ۹۱۲ روستای کشور و جمعیت ۶۲۴ هزار نفر با اعتبار افزون بر ۸۱۵ میلیارد تومان اجرا شده است.

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب کشور همچنین با اشاره به آغاز بهره برداری از طرح آبرسانی به ۱۱ روستای استان سمنان خاطر نشان کرد: امروز در منطقه کاشان پنج طرح آبرسانی با صرف ۱۱۹ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان بهره برداری و عملیات ساخت یک طرح نیز آغاز شد.

وی از آغاز اجرای طرح ارتقای کمی و کیفی آب مناطق شهری خزاق و طاهرآباد و مجتمع روستایی «یزدل، علی آباد و محمدآباد» در منطقه کاشان خبرداد و گفت: هزینه اجرای این طرح  ۱۲۰ میلیارد ریال برآورد شده است.

به گزارش ایرنا، بهره برداری از پنج طرح آب و فاضلاب شهری و روستایی با اعتبار افزون بر ۱۱۹ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان روز سه شنبه در هفته سی و هشتم پویش هر هفته #الف-ب-ایران با حضور ویدئو کنفرانسی رضا اردکانیان وزیر نیرو در منطقه کاشان آغاز شد.

این طرح های آبرسانی از استان اصفهان همزمان با طرح های بزرگ آب و برق از استان ها قم، زنجان و سمنان در مجموع با ۶۸۶ میلیارد تومان اعتبار به بهره برداری رسید.

برای بهره برداری ویدئوکنفراسی از طرح های بزرگ آب و برق در قالب پویش هر هفته #الف-ب-ایران، وزیر نیرو به قم سفر کرده و حمیدرضا جانباز مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب کشور و حجت الله غلامی معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری اصفهان در کاشان حضور دارند.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب منطقه کاشان در حاشیه این آیین با بیان اینکه اصلاح و بازسازی خط انتقال آب نابر به کاشان مهم ترین طرح بهره برداری شده است، افزود: ارزش این طرح افزون بر ۸۰ میلیارد تومان است که آب چاه های مناطق نابر را از طریق ۲۳ کیلومتر خط انتقال با لوله چدن داکتیل به قطر ۴۰۰ میلی متر، سه ایستگاه فشارشکن و ۲ باب مخزن به کاشان انتقال می دهد.

محمدرضا اسدی درباره طرح تاسیسات نمک زدایی از آب شرب چاه های نوش آباد گفت: ارزش این طرح با ظرفیت تصفیه ۲۴۰۰ مترمکعب آب در شبانه روز افزون بر هشت میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان بوده که از محل سرمایه گذاری بخش خصوصی به روش B.O.O محقق شده است.

به گفته وی، با بهره برداری از این طرح روزانه ۲۴۰۰ مترمکعب آب شرب با کیفیت مناسب در اختیار شهروندان شهر نوش آباد قرار خواهد گرفت.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب کاشان اضافه کرد: مخازن ذخیره آب کاشان به ظرفیت ۱۰ هزار مترمکعب و قمصر و راوند هر کدام به ظرفیت یک هزار مترمکعب با ارزش ۳۱ میلیارد تومان از دیگر طرح هایی است که به بهره برداری رسید.

وی تصریح کرد: مقدمات اجرای طرح ارتقای کمی و کیفی آب مناطق شهری خزاق و طاهرآباد و مجتمع روستایی "یزدل، علی آباد و محمدآباد" فراهم و عملیات اجرایی آن امروز آغاز شد.

اسدی افزود: هزینه اجرای این طرح ۱۲ میلیارد ریال برآورد شده که شامل اجرای ۱۴ کیلومتر خط انتقال از تاسیسات شماره پنج کاشان، ساخت مخازن زمینی و ایستگاه پمپاژ است.

با اجرای این طرح آب شرب مناسب و با کیفیت در اختیار مشترکان مناطق شهری و روستایی یادشده قرار خواهد گرفت.

به گزارش ایرنا، وزیر نیرو در زمان راه اندازی این پویش به مردم قول داده بود تا پایان سال، هر هفته از طرح های مهم صنعت آب و برق در سراسر کشور رونمایی کند.

در قالب پویش هر هفته#الف_ب_ایران مقرر است از ۲۵۰ طرح مهم صنعت آب و برق در سراسر کشور با سرمایه گذاری ۵۰ هزار میلیارد تومان بهره برداری شود.

اهمیت این پویش به قدری بود که «حسن روحانی» رییس جمهوری، دهم تیرماه امسال در پیامی که به وزیر نیرو بابت این طرح، گفت: اقدام های برنامه ریزی شده در زمینه ۲ نیاز اساسی مردم یعنی آب و برق (الف و ب)، عبور بی مشکل از تابستان های گرم و خشک، ایجاد امنیت روحی و اجتماعی در جهت استمرار بهره گیری از دو نعمت ارزشمند، اعتماد لازم برای برنامه ریزی اقتصادی و نگاه امیدوارانه به تابستان ۹۹ با وجود مواجهه با پاندمی کووید۱۹ و عدم دغدغه مردم برای قطعی آب یا برق در بیمارستان،  منزل یا محل کار از یک سو و بیان و تشریح لازم در پایان طرح ها و افتتاح آنها به سبکی نوین و دلگرم کننده از سوی دیگر، برای مردم ایران و دولت تدبیر و امید افتخارآمیز و غرورآفرین بود.

کلید واژه :

آبرسانی

ثبت نظرات
captcha