کد خبر : ۳۴۹۶۴۴
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

تولید عایق رطوبتی پلیمری بر پایه آب در ایران

یک شرکت دانش بنیان موفق به تولید عایق رطوبتی ایزوپل پوششی پلیمری بر پایه آب شده است که لایه ای مقاوم در برابر نفوذ آب و رطوبت بر سطوح ایجاد می کند.

تولید عایق رطوبتی پلیمری بر پایه آب در ایران

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، به گزارش روز سه شنبه صندوق نوآوری وشکوفایی، مدیرعامل این شرکت دانش بنیان گفت: ما ۶ محصول دانش بنیان را در مجموعه خود تولید می کنیم که یکی از آنها عایق رطوبتی ایزوپل پوششی پلیمری بر پایه آب است، این محصول برای عایق کردن استخر، بالکن، پشت بام، سرویس بهداشتی و حمام، نما و آبنما و سطوح فلزی و گالوانیزه استفاده می شود.

عبدالرضا میرمحسنی ثمین بیان کرد: در شرایطی که صنعت عایق کشور بر پایه مواد قیری استوار است ما با محصولی محافظ محیط زیست توانستیم بسیاری از کاستی های مواد عایق کاری قیری را جبران کنیم؛ به عنوان مثال قیرگونی و ایزوگام ضمن آلوده کنندگی در برابر گرمای ۴۵ درجه تابستان نرم شده و در دمای منفی ۵ درجه زمستان که در بسیاری از استان های کشور وجود دارد ترک بر می دارد، بنابراین در پشت بام یا فضاهای شهری که در معرض تغییرات دمایی هستند عمر مناسبی ندارند.  

وی ادامه داد: اما عایق پلیمری تولیدی ما ضمن محافظت از محیط زیست، مقاوم و با توجه به نوع ترکیبات آن امکان رنگ پذیری دارد و می توان این محصول را با رنگ های مختلف و درظاهری زیبا عرضه کرد، عایق رطوبتی ایزوپل پوششی پلیمری بر پایه آب به مرور زمان مواد آلاینده محیط زیست از خود آزاد نمی کندو مقاومت بالایی در برابر تغییرات دمایی دارد.
وی در مورد ویژگی های دیگر این محصول اظهارداشت: نسل جدید عایق های رطوبتی منطبق بر استاندارد بین المللی انگلیس (BS EN ۱۴۸۹۱ ) است که به صورت مایع با رنگ های دلخواه در اختیار مصرف کننده قرار می گیرد و به راحتی روی انواع سطوح اعمال شده و بعد از اعمال روی سطح، لایه ای مقاوم در برابر نفوذ آب و رطوبت ایجاد می کند،  چسبندگی بالای این عایق منجر به مقاومت آن در برابر ضربه و سایش می شود.

میر محسنی به فراوانی نمونه های تقلبی در بازار اشاره کرد و گفت: واردات این محصول به دلیل قیمت تمام شده بالا و نرخ ارز به صرفه نیست اما در بازار نمونه های تقلبی بسیاری وجود دارد که با رنگ های معمولی عرضه می شود و در اثر نفوذ آب و خوردگی های شیمیایی پوسته پوسته می شود در حالی که در تولید محصول ما از پلیمرهای ترموست شونده استفاده شده که با نمونه های موجود در بازار متفاوت است.

وی از برنامه ریزی برای تولید انبوه این محصول خبر داد و گفت: در نظر داریم با تولید سالانه بالغ بر ۳۰۰ تن عایق رطوبتی پلیمری ۴ درصد از حجم بازار را در اختیار بگیریم،  رقیب ما عایق های سنتی بر پایه قیر هستند.
وی در مورد استفاده از تسهیلات صندوق نوآوری و شکوفایی نیز گفت: پیش از این تسهیلات نمونه سازی دریافت کرده بودیم و در نظر داریم که برای راه اندازی طرح توسعه ای تولید انبوه این محصول تسهیلات طرح صنعتی را از صندوق نوآوری و شکوفایی تقاضا کنیم.

مدیرعامل این شرکت با اشاره به برنامه های صادراتی مجموعه خود، گفت: کیفیت محصولات ما در تست های جمهوری آذربایجان مثبت اعلام شده و به موجب آن تفاهم نامه ای به ارزش بالغ بر یک میلیون دلار با جمهوری آذربایجان امضا کردیم که بعد از اجرای طرح توسعه ای و تولید انبوه به قرارداد تبدیل خواهد شد،  در ترکیه نیز مطالعات امکان سنجی انجام شده است. بزرگترین مزیت محصولات ما قیمت پایین آن است به طوری که قیمت عایق های رطوبتی پلیمری در منطقه تا ۵ برابر نسبت به نمونه خارجی ارزان تر است.
محصولات دانش بنیان این شرکت شامل عایق های پلیمری غیر قیری نسل جدید، کمپوزیت پلیمری ویژه پل های هوایی، رمپ و روکش های فوق مقاوم، چسب های دو جزیی پایه اپوکسی با کاتالیزور خاص، کفپوش های یکپارچه پلیمری و مواد عایق بندی پیشرفته، بتونه و بتن های پلیمری و  شوینده های پلیمری نسل جدید بدون آب است.

کلید واژه :

عایق رطوبتی پلیمری

اخبار مرتبط
ثبت نظرات
captcha