کد خبر : ۳۴۹۶۴۲
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

گوگل دفاتر خود را به مراکز واکسیناسیون کووید-۱۹ تبدیل می کند

شرکت گوگل قصد دارد تعدادی از دفاتر خود در سراسر ایالات متحده را به مراکزی برای واکسیناسیون سراسری کووید-۱۹ در نظر بگیرد، همچنین مبلغ ۱۵۰ میلیون دلار برای ارتقای آموزش در مورد واکسن ها اختصاص داده است.

گوگل دفاتر خود را به مراکز واکسیناسیون کووید-۱۹ تبدیل می کند

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، و به نقل از انگجت، شرکت گوگل برخی از دفاتر خود را به مراکز واکسیناسیون علیه بیماری همه گیر کووید-۱۹ تبدیل خواهد کرد که از دفاتر این شرکت در شهرهای نیویورک، لس آنجلس، خلیج سانفرانسیسکو و کرکلند و واشنگتن آغاز می شود.

طبق اعلام "ساندار پیچای" مدیر عامل گوگل، این شرکت با همکاری یک مرکز پزشکی و مقامات بهداشت عمومی، تعدادی از ساختمان ها، پارکینگ ها و فضای باز در اختیار خود را برای واکسیناسیون عمومی در نظر گرفته است. همچنین این شرکت برای تعیین زمان باز شدن این مراکز با مقامات محلی همکاری خواهد کرد.

"پیچای" گفت: همه گیری کووید-۱۹ عمیقا همه جوامع در سراسر جهان را تحت تأثیر قرار داده است. این بیماری همچنین موجب همکاری و هماهنگی بین بخش های دولتی و خصوصی و فراتر از مرزهای بین المللی در مقیاس قابل توجهی شده است. ما اکنون نمی توانیم سرعت خود را کم کنیم.

گوگل همچنین مبلغ ۱۵۰ میلیون دلار از جمله ۱۰۰ میلیون دلار کمک تبلیغاتی و ۵۰ میلیون دلار با همکاری آژانس های بهداشتی برای ارتقای آموزش و توزیع واکسن متعهد شده است.

گوگل به عنوان بخشی از این برنامه، اطلاعات واکسن را به صفحات جستجوی خود در هر ایالت و منطقه خاص اضافه می کند و طی چند هفته آینده مراکز واکسیناسیون را در آریزونا، لوئیزیانا، می سی سی پی و تگزاس برای جستجو در نقشه آماده می کند.

گوگل خاطرنشان کرد که داده های اولیه نشان می دهد افراد رنگین پوست و افراد حاضر در جوامع روستایی کمتر از گروه های دیگر به واکسن دسترسی دارند. به همین منظور، مبلغ پنج میلیون دلار به سازمان هایی که به اختلاف نژادی و جغرافیایی در واکسیناسیون کووید-۱۹ رسیدگی می کنند، اهدا کرد.

در عین حال، یکی دیگر از غول های فناوری به نام "آمازون"، یک کلینیک را در سیاتل افتتاح کرده است به امید اینکه در آن ۲۰۰۰ نفر را واکسینه کند. شرکت مایکروسافت نیز گفته است که یک ساختمان خالی در محوطه خود را برای واکسیناسیون باز می کند.

کلید واژه :

گوگل

،

واکسیناسیون

،

کووید

،

۱۹

ثبت نظرات
captcha