کد خبر : ۳۴۹۶۳۹
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

انقلاب در کشاورزی با بهره گیری از پهپادها

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کرج با بیان اینکه توسعه مکانیزاسیون کشاورزی کرج با استفاده از پهپادها در دستورکار قرار گرفت، گفت: بخشی جدایی ناپذیر از توانایی رشد صنعت هستند، در حالی که همزمان تأثیرات مخرب زیست محیطیِ صنعت کشاورزی بر کره زمین را کاهش می دهند.

انقلاب در کشاورزی با بهره گیری از پهپادها

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، اسماعیل صارمی، مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کرج، امروز در گفت وگو با خبرنگار فارس در کرج، گفت: گروهی از کشاورزان شهرستان کرج با کمک و تسهیلات دولتی اقدام به خرید پهپاد کشاورزی کردند.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کرج با بیان اینکه به کمک پهپادها می توان به زمین های کشاورزی و زراعی را سمپاشی کرد، ادامه داد: این پهپادها با استقبال بهره برداران مواجه شده است. به طوریکه برای مبارزه با علف های هرز و آفات و بیماری ها کاربرد داشته و موجب عدم ورود کشاورز به زمین و اجتناب از تماس آن ها با سموم شیمیایی، عدم ورود دستگاه ها و ادوات سنگین  به مزرعه  برای پیشگیری از فشردگی خاک و غیره می شود.

وی یادآور شد: این دستگاه ها در عین حال هزینه عملیات کشاورزی را کاهش داده و باعث دقت در سمپاشی مزارع، کاهش مصرف آب و سم و تسریع کار شده است، و نهایتا به ما اجازه می دهد به مساحت بیشتری از زمین و در زمانی کمتر رسیدگی نماییم.

این مقام مسؤول اضافه کرد: امروزه پهپادها به همه صنایع و امور اجرایی از جمله کشاورزی راه یافته اند و می توان گفت انقلاب کشاورزی در آینده نزدیک در راه است. در این راستا پهپادها را می توان آینده دنیای کشت و کار دانست که علاوه بر کنترل راحت تر مزرعه، منجر به تولید محصولات باکیفیت تری خواهند شد. 

وی ادامه داد: در آینده نزدیک ناگزیر به استفاده از پهپادهای کشاورزی  برای مقابله با چالش های بیشمار این حوزه خواهیم بود و بدون شک پهپادهای کشاورزی علیرغم گرم شدن کره زمین، بخشی جدایی ناپذیر از توانایی رشد صنعت هستند، در حالی که همزمان تأثیرات مخرب زیست محیطیِ صنعت کشاورزی بر کره زمین را کاهش می دهند.

انتهای پیام/ج

کلید واژه :

انقلاب در کشاورزی با بهره گیری از پهپادها

اخبار مرتبط
ثبت نظرات
captcha