کد خبر : ۳۴۹۶۳۴
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

بازگشت آلودگی به هوای پایتخت

براساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوا، کیفیت هوای پاپتخت طی ۲۴ ساعت گذشته و هم اکنون در محدوده ناسالم برای گروه های حساس قرار داشته این در حالیست که طی ۸ روز گذشته میانگین شاخص کیفیت هوا در محدوده قابل قبول بود.

بازگشت آلودگی به هوای پایتخت

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، پیش بینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوای تهران نشان می دهد صبحگاه امروز (۶ بهمن ماه) در بیشتر مناطق کیفیت هوا در محدوده ناسالم برای گروه های حساس قرار گرفته که ناشی از سکون جو و انباشت آلاینده ها طی ساعات گذشته است.  

طی روز نیز شرایط پایدار بر جو حاکم خواهد بود بنابراین با عدم وزش باد مؤثر کیفیت هوا در وضعیت نامطلوب باقی خواهد ماند. با تداوم این شرایط جوی تا اواخر وقت همراه با افزایش ترافیک شامگاهی، برقراری وضعیت ناسالم برای گروه های حساس در بیشتر مناطق پایتخت پیش بینی می شود.  

صبح فردا (۷ بهمن ماه) با افزایش تردد خودروها انتظار می رود غلظت آلاینده ها به ویژه ذرات معلق افزایش پیدا کند و کیفیت هوا در وضعیت ناسالم برای گروه های حساس قرار بگیرد.  

پایداری جوی همراه با عدم وزش باد در بیشتر ساعات بعدازظهر باعث تجمع آلاینده ها خواهد شد. با حاکمیت این شرایط جوی تا ساعات پایانی فردا (۷ بهمن ماه) برقراری وضعیت ناسالم و ناسالم برای گروه های حساس در مناطقمختلف  پایتخت دور از انتظار نخواهد بود.

به گزارش ایسنا، آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته «ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون» با میانگین ۱۰۵ بود و هوای پایتخت در شرایط ناسالم برای گروه های حساس قرار داشت. آلاینده شاخص هم اکنون «ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون» با میانگین ۱۲۰ است و هوا در محدوده ناسالم برای گروه های حساس قرار دارد.

انتهایی پیام

کلید واژه :

بازگشت آلودگی به هوای پایتخت

اخبار مرتبط
ثبت نظرات
captcha