کد خبر : ۳۴۹۶۲۰
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

دروغ انگلیسی ها درباره سرایت ویروس کرونا اثبات شد

وزیر بهداشت با بیان اینکه دروغ گویی انگلیسی ها درباره سرایت ویروس کرونا ثابت شد گفت: واکسیناسیون گروه های آسیب پذیر را در روزهای آینده شروع می کنیم.

دروغ انگلیسی ها درباره سرایت ویروس کرونا اثبات شد

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، سعید نمکی صبح امروز در همایشی در ستاد پلیس راهور نیروی انتظامی با بیان اینکه نیروی انتظامی به جغرافیای جمهوری اسلامی ایران خدمت می کنند، اظهار کرد: عزیزان در مرزبانی نیروی انتظامی در 1700 کیلومتر در مکانهایی که زندگی هراسناک می شود، خدمت می کنند همچنین پلیس راهور نیز در تمام شبانه روز در جاده های سخت و صعب العبور حضور دارد.

وزیر بهداشت با بیان اینکه همه خود را قدردان این عزیزان می دانیم، افزود: یکی از اقدامات بسیار بزرگ در این مبارزه بی امان با یوروس نفس گیر کرونا به عنوان یک حماسه ملی به تصویر کشدره شد و آن همکاری پلیس با همکاران در کادر درمان بود، پلیس جمهوری اسلامی ایران باید با تمام پلیسها در دنیا متفاوت باشد و است.

وی تصریح کرد: این پلیس پیرو آقا امیرالمومنین علی (ع) است، پلیس با تمام گرفتاری ها از نخستین دقایق در کنار کادر درمان بود، هیچ وقت روز 13 فروردین امسال را فراموش نمی کنم، گرچه مردم خود راعایت کردند اما سردار اشتری از سحرگاه خود در میدان بود و افتخار کردم چنین فرمانده نیروی انتظامی داریم که دلسوز است، تا زنده هستیم یاد این همدلی ها هستیم، تاریخ این سرزمین این روزها و حماسه های خلق شده را ثبت خواهد کرد، همدلی مردم در کنار هم ثابت کرد که کارهای بزرگ را به راحتی می توانند مدیریت کنند.

این مقام مسئول بیان کرد: دنیا در اوج تحریم نشسته بود که ما را در گرفتاری ببیند البته در دنیا آزدگانی وجود دارند اما پلیدانی هستند تا دارو را از یک کودک دریغ کنند اما شعار آزادی خواهی می دهند، نشسته بودند که به ما بخندند اما دیدند که این ملت حماسه آفرید، دو روز گذشته مرگ دو رقمی داشتیم اما در انگلیس بیش از هزار نفر بر اثر ابتلا به کرونا جان باختند.

عضو کابینه دولت دوازدهم ادامه داد: چه اتفاقی روی داد که مرگ بیماران کرونایی در ایران کاهش پیدا کرد، به جرأت می توانم بگویم نخستین عامل رعایت، حمایت و هدایتهای مقام معظم رهبری است، ایشان در آخرین مراسم تنها در حسینه امام خمینی (ره) نشستند و به عزاداری پرداختند، نخست می خواستند الگویی را برای عزاداری نشان دهند و دوم می خواستند بگویند ما تشیعی منطبق بر علم و حکمت داریم.

نمکی به هدایتهای مقام معظم رهبری از جامعه پزشکی نام برد و عنوان کرد: تدابیر، حمایتها و هدایتهای ستاد ملی کرونا نیز از دیگر اتفاقاتی بود که در کاهش مرگ و میر بیماران کرونای تاثیرگذار بود، شاید بتوان گفت یکی از قویترین ارکان این توفیق مشارکت و وفاق ملی شکل گرفته بود، مردم فهیم اثبات کردند که بزرگ ترین یار ملی هستند. درصد کمی ما را به زحمت انداختند اما درصد زیادی رعایت کردند.

وزیر بهداشت گفت: در روزهای نخست شیوع کرونا از پلیس استمداد طلبیدیم، ما جزو مظلوم ترین کشورها بودیم کا هم باید در فضای حقیقی و هم فضای مجازی با ویروس کرونا می جنگیدیم.

این مقام مسئول با بیان اینکه پلیس راهور یکی از ارکان در کاهش مرگ و میرهای سوانح رانندگی است، اظهار کرد: امروز در این همایش برای قدردانی از عزیزان نیروی انتظامی حاضر شدم، ثابت کردیم ایران سرافراز در تمام عرصه ها سرافراز می ماند و با دستهای بسته شناگر قابلی است.

وی متذکر شد: این سرباز کوچک نگرانی هایی نیز دارد، امروز یکی از مطلوبترین نقاط را در مهار بیماری در دست داریم، عزیزان زیادی را بر اثر این بیماری از دست دادیم، نگران هستیم که این دستاورد بزرگ با سهل انگاری به طوفانی سهمگین تبدیل شود، اگر موج جدید ما را گرفتار کرد به مرابت سنگین تر از امواج قبلی است، این ویروس بسیار عجیب است و باید بسیار هوشمندانه عمل کرد، ما نگران سفرهای آینده هستیم، امروز دروغ انگلیسی ها در سرایت ویروس کرونا اثبات شد، حتی اگر تمام راه ها را بر ویروس انگلیسی و آمریکایی ببندیم که کار سختی است اما ویروس می تواند در تمام دنیا بچرخد.

نمکی یادآور شد: ما به پهنه چند کشور اروپایی تنوع قوم، ژنتیک و.. داریم، آنچه که می تواند ما را گرفتار طوفان کند چرخش ویروس از کردستان به مازندران و از هرمزگان به خراسان شمالی است در این راستا سخت گیری های بیشتری اعمال می کنیم که عزیزان پلیس راهور اذیت خواهند شد نمی توانیم مصالح جمهوری اسلامی ایران را با موضوع دیگری عوض کنیم، امروز بزرگ ترین سرافکندی برای جمهوری اسلامی ایران شکست در برابر بیماری کرونا است، وقتی آمار دیگر کشورها به چهار هزار فوتی می رسد یک شب تحلیل و میزگرد ندارد، نمی توانیم ببینیم اندکی پروتکل شکن بخواهند این دستاورد را از ما بگیرند.

وزیر بهداشت ادامه داد: ما با جیب خالی کرونا را مدیریت می کنیم، این پیام برای ما افتخار است، نخواهیم گذاشت کسی این دستاورد بزرگ ملی را مخدوش کند، راهی نسبتا سخت را باید بپیماییم.

وی تصریح کرد: مؤسسات بیرونی هزار و 200 مرگ را برای این روزهای ایران تخمین زده بودند و اکنون برآورد کرده اند در بهار آینده بیش از 6 مرگ در روز نخواهیم داشت، تازه می گویند دست ایران به واکسن نمی رسد، هم واکسن را برای تزریق قبل از واکسن تدارک دیدیم و منابع آن را دریافت کردیم و روزهای آینده واکسیناسیون را برای گروه های آسیب پذیر شروع خواهیم کرد.

نمکی در واکنش به انتقادها از اظهارات رئیسی: همکارانم حق دارند نگران خیز جدید کرونا باشند!

درخواست سازمان نظام پزشکی از نمکی برای پیگیری مشکلات خانواده های شهدای مدافع سلامت

کلید واژه :

سرایت ویروس کرونا

ثبت نظرات
captcha