کد خبر : ۳۴۹۶۰۷
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

۱۸ شرکت در کوواکس واکسن کرونا عرضه خواهند کرد

سخنگوی سازمان غذا و دارو با بیان این که حداقل ۱۸ شرکت در سبد کووکس واکسن های خود را عرضه خواهند کرد، گفت: تا امروز کووکس هیچ واکسنی در جهان توزیع نکرده است.

۱۸ شرکت در کوواکس واکسن کرونا عرضه خواهند کرد

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، دکتر کیانوش جهانپور در نشست خبری دوازدهمین کنفرانس ملی فرماندهی و کنترل در ایران با موضوع بحران کرونا که صبح امروز به صورت ویدئوکنفرانس برگزار شد، در پاسخ به این سؤال که واکسن کرونا از کدام شرکت ها خریداری می شود، اظهار کرد: از کوواکس 16 میلیون و 800 هزار دوز واکسن کرونا می خریم و تا امروز کووکس هیچ واکسنی در جهان توزیع نکرده است. حداقل 18 شرکت در سبد کووکس واکسن های خود را عرضه می کنند و ما احتمالاً از سه شرکت این واکسن ها را وارد می کنیم که این واردات منوط به تأییدیه سازمان غذا و داروست.

وی افزود: علاوه بر کوواکس خرید مستقیم واکسن کرونا از شرکت های مورد تأیید سازمان غذا و دارو انجام می شود و سپس سبد کوواکس و بعد از آن، واکسن داخلی خواهد بود.

جهانپور تصریح کرد: ما اگرچه اولین کشور واردکننده واکسن کرونا نبوده ایم و البته این اقدام مان درست بوده است اما جزو اولین کشورهایی خواهیم بود که واکسیناسیون عمومی کرونا را به پایان خواهیم رساند.

در این نشست همچنین امیر محترمی دبیر علمی کنفرانس ملی فرماندهی و کنترل در ایران با موضوع بحران کرونا گفت: در کشور زلزله خیزی قرار داریم و ممکن است با بحران های مختلفی مثل سیل و زلزله مواجه شویم. آمادگی در برابر این پدیده ها بدون بهره گیری از فناوری اطلاعات ممکن نیست.  تجربه دنیا این است که از نرم افزارهای موبایلی تا بانک های اطلاعاتی مختلف ایجاد شده است. بحث جزیره ای بودن سامانه ها فقط محدود به نظام سلامت نمی شود بلکه در حوزه های مختلف شاهد آن هستیم.

وی افزود: در زمینه کرونا با موضوع اینفودمی مواجه شدیم که اطلاعات صحیح و غلط با هم مخلوط شدند. سامانه های اطلاعاتی برای این موضوع فراهم و اقدامات خوبی در این زمینه انجام شد و کاستی های متعددی نیز وجود دارد که نیازمند همت مضاعف است تا از فناوری ها به گونه بهتری استفاده کنیم.

وی خاطرنشان کرد: امسال دوازدهمین دوره کنفرانس ملی فرماندهی و کنترل بحران در نظام سلامت به موضوع کرونا اختصاص دارد و به میزبانی دانشگاه صنعتی مالک اشتر برگزار می شود.

کلید واژه :

کوواکس

،

واکسن کرونا

ثبت نظرات
captcha