کد خبر : ۳۴۹۶۰۲
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

پیامهای وزارت نیرو در مورد کاهش مصرف برق جدی گرفته شود

سخنگوی صنعت برق گفت: براساس برنامه ریزی انجام شده تامین برق مشترکان خانگی و بیمارستان ها که خط قرمز محسوب می شوند، در اولویت قرار دارند تا خاموشی نداشته باشند…

پیامهای وزارت نیرو در مورد کاهش مصرف برق جدی گرفته شود

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، از پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو (پاون)، "مصطفی رجبی مشهدی" افزود: با توجه به اینکه طول دوره سرما زیاد است از مردم درخواست می شود در این دوره ضمن انجام مراقبت های لازم، مدیریت مصرف انرژی داشته تا در تامین سوخت نیروگاه ها هیچ مشکلی ایجاد نشود.

وی یاداور شد: بنابر هماهنگی  که با شرکت ملی گاز و شرکت پخش و پالایش فرآورده های نفتی انجام شده، وضعیت به نسبت مطلوبی برای تامین برق در این روزها وجود دارد.
سخنگوی صنعت برق گفت: لازم است هموطنان توصیه هایی که به شکل اطلاعیه بوسیله پیامک به اطلاع آنها می رسد جدی گرفته و در کاهش مصرف برق دقت لازم به عمل آید.
وی خاطرنشان کرد: هواشناسی بارش برفی را در برخی از نقاط کشور پیش بینی کرده و به گروه های اجرایی دستور آماده باش داده شده و استان های معین نیز برای کمک مشخص شده اند.
روز گذشته سخنگوی صنعت برق به ایرنا گفت: براساس اطلاع رسانی هایی که انجام گرفته، مردم برای اعمال مدیریت مصرف تشویق شده اند تا بتوانند در این روزهای سرد پیش رو ۱۰ درصد مصرف خود را کاهش دهند که آن هم با راهکارهای ساده ای مانند کاهش دمای محیط و قراردادن دما روی ۲۱ درجه و استفاده نکردن از لامپ های غیر ضرور ممکن خواهد شد.

رجبی مشهدی توضیح داد: براساس همکاری مردم و اعمال این روش ها خواهیم توانست این دوره را بدون قطعی برق و خاموشی پشت سر بگذاریم و برای شرایط سخت پیش بینی های لازم شده و نیازی به اطلاع رسانی در باره خاموشی های برنامه ریزی شده نباشد، اما چنانچه شرایط سخت شد و محدودیت هایی در تامین سوخت نیروگاهی ایجاد شود، اطلاع رسانی  خواهد شد.

کلید واژه :

پیامهای وزارت نیرو در مورد کاهش مصرف برق جدی گرفته شود

اخبار مرتبط
ثبت نظرات
captcha