کد خبر : ۳۴۹۵۶۹
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

استرالیا درباره واکسن فایزر تحقیق می کند

پس از آنکه مشخص شد ۱۳ سالمند نروژی به دلیل عوارض جانبی ناشی از واکسن فایزر فوت کرده اند، استرالیا به سرعت خواستار اطلاعات بیشتر در این زمینه و بررسی شرکت تولید کننده شده است.

استرالیا درباره واکسن فایزر تحقیق می کند

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، و به نقل از ای بی سی، پس از فوت ۲۳ نفر در نروژ در پی تزریق واکسن کووید ۱۹ شرکت فایزر و انتشار هشدار توسط دولت این کشور، اکنون مقامات استرالیا در جستجوی اطلاعات بیشتری درباره این واکسن هستند.

طبق اخبار منتشر شده تاکنون ۲۳ مورد مرگ افراد سالمند در نروژ پس از دریافت واکسن فایزر ثبت شده است. کالبد شکافی نشان داد ۱۳ مورد آن به عوارض جانبی ناشی از تزریق واکسن مربوط است. این در حالی است که آژانس دارویی نروژ هفته گذشته اعلام کرد در کل ۲۹ مورد عارضه جانبی پس از تزریق واکسن مذکور ثبت شده که ۱۳ مورد فوتی نیز جزو آنها می باشد.

تمام موارد فوتی مربوط به افراد بالای ۸۰ سال و در خانه های سالمندان روی داده است. اکنون پزشکان این کشور اسکاندیناویایی باید دریافت کنندگان واکسن فایزر را به دقت بررسی کنند.

این در حالی است که دولت استرالیا تاکنون ۱۰ میلیون دوز از واکسن فایزر سفارش داده است. در همین راستا گرگ هانک وزیر بهداشت فدرال این کشور اعلام کرد به سرعت مشغول جستجو برای اطلاعات بیشتری در این باره است.

او گفت: امروز با مقامات بهداشتی استرالیا تماس گرفتم و از آنها درباره شرکت و همچنین سازمان قانونگذار پزشکی نروژ اطلاعات بیشتری خواستم. ماریسا پاین وزیر امورخارجه به دپارتمان امورخارجه و تجارت دستور داده تا در این خصوص به طور مستقیم از دولت نروژ مشاوره دریافت کنند.

این درحالی است که تاکنون حدود ۳۳ هزار نفر در نروژ در مقابل کووید ۱۹ واکسینه شده اند. سازمان قانونگذار پزشکی این کشور تب و حالت تهوع را به عنوان مواردی ذکر کرده که به مرگ برخی بیماران سالمند با وضعیت سلامتی شکننده منجر شده است.

کلید واژه :

استرالیا

،

واکسن فایزر

ثبت نظرات
captcha