کد خبر : ۳۴۹۵۳۹
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

پایش واحدهای صنعتی و خدماتی لرستان و صدور 250 اخطاریه زیست محیطی

معاون پایش و نظارت محیط زیست لرستان از صدور 250 اخطاریه زیست محیطی به واحدهای متخلف استان خبر داد و گفت: برای این اخطاریه ها زمانی متناسب برای رفع مشکل پیش بینی می شود.

پایش واحدهای صنعتی و خدماتی لرستان و صدور 250 اخطاریه زیست محیطی

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، الهام برنا با اشاره به اقدامات انجام گرفته در زمینه پایش واحدهای صنعتی و خدماتی لرستان، اظهار کرد: بر اساس قانون هر سه ماه یکبار تمام واحدهای تولیدی، صنعتی و خدماتی که مولد تولید فاضلاب یا آلودگی های هوا و صوتی هستند، مورد پایش و نظارت قرار می گیرند.

وی خاطرنشان کرد: همچنین واحدهای مذکور موظف هستند تحت نظارت محیط زیست و با کمک آزمایشگاه های مورد اعتماد این اداره کل، هر سه ماه یکبار خوداظهاری در پایش داشته باشند.

معاون پایش و نظارت محیط زیست لرستان از صدور 250 اخطاریه زیست محیطی به واحدهای متخلف استان خبر و ادامه داد: برای این اخطاریه ها زمانی متناسب برای رفع مشکل پیش بینی می شود.

برنا بیان داشت: اگر طبق زمان تعیین شده، واحدها برنامه ای جهت رفع ایراد ارائه کنند، نهایتا تا 2 دوره مالیاتی یعنی 6 ماه، به آن ها مهلت داده می شود و مجدد پایش انجام و در صورت تکرار ضمن قرار گرفتن در لیست صنایع آلاینده، به مراجع قضایی معرفی می شوند.

وی با اشاره به تمکین خوب صنایع بزرگ استان از قوانین زیست محیطی، اظهار کرد: با این وجود، بیشترین مشکل مربوط به واحدهای کوچک همچون واحدهای شن و ماسه و تولید آسفالت و یا کشتارگاه های دام و طیور است.

معاون پایش و نظارت محیط زیست لرستان، عدم رعایت استانداردهای زیست محیطی، ایجاد آلودگی های صوتی و همچنین تولید پسماندها را از مهمترین عوامل صدور اخطاریه برشمرد که واحدها ملزم به رفع آن هستند.

انتهای پیام/

کلید واژه :

پایش واحدهای صنعتی و خدماتی لرستان و صدور 250 اخطاریه زیست محیطی

اخبار مرتبط
ثبت نظرات
captcha