کد خبر : ۳۴۹۵۳۵
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

گلخانه های خودپایدار حرکت از روش های سنتی به سمت گلخانه داری دانش محور

دبیر منطقه ویژه علم و فناوری اصفهان گفت: تلاش ما، توسعه گلخانه های خودپایدار است تا با بهره گیری از فناوری های نوین، در مصرف آب و انرژی استفاده بهینه صورت…

گلخانه های خودپایدار حرکت از روش های سنتی به سمت گلخانه داری دانش محور

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، منطقه ویژه علم و فناوری، مجموعه ای از امکانات علمی، صنعتی، تولیدی، آزمایشگاهی، تحقیقاتی و زیرساختی است که با تکیه بر خلاقیت ها در یک گستره جغرافیایی سبب ارتقای نوآوری، ایجاد خوشه های صنعتی با فناوری نو و توسعه، تولید، ثروت، رفاه ملی و ایجاد دانایی محور می شود.
کوروش خسروی روز پنجشنبه در حاشیه جلسه هیات اجرایی منطقه ویژه علم و فناوری اصفهان افزود: امروز در ادامه بررسی روند طرح های پیشران گلخانه های خودپایدار،  نتیجه ارزیابی ۱۱ طرح به هیات اجرایی معرفی شد.
وی ادامه داد: یکی از این طرح ها بهره گیری از دما و سرمای زمین در گرمایش گلخانه در زمستان و سرمایش آن در تابستان است که چنین طرحی نخستین بار در سطح کشور مطرح می شود.
دبیر منطقه ویژه علم و فناوری اصفهان اظهار داشت: این ۱۱ طرح در ۲ بخش گلخانه های خودپایدار و شرکت های تامین کننده تجهیزات اینگونه گلخانه هایی است.
وی اضافه کرد: افزون بر این، در جلسه امروز قرار شد کنسرسیومی با حمایت استانداری تشکیل شود تا با حضور چند شرکت گلخانه ساز، طرح های بزرگ گلخانه های خودپایدار در سطح استان به اجرا درآید.
خسروی تصریح کرد: حرکت به سمت گلخانه های خودپایدار، فرصتی برای بهره وری از آب و انرژی و حرکت از روش های سنتی و قدیمی گلخانه داری به سمت گلخانه داری دانش محور و بهره مندی از فناوری های نوست.
 وی خاطرنشان کرد: طرح های تایید شده در هیات اجرایی منطقه ویژه علم و فناوری اصفهان از طریق درگاه این منطقه به بخش های صنعت در استان و کشور معرفی می شود تا زمینه توسعه فناوری گلخانه های خودپایدار فراهم شود.
به گزارش ایرنا، بیست و دومین جلسه هیات اجرایی منطقه ویژه علم و فناوری اصفهان روز پنجشنبه به ریاست معاون همانگی امور اقتصادی استانداری با حضور برخی دستگاه های دیگر در استانداری اصفهان برگزار شد.
منطقه ویژه علم و فناوری اصفهان بر ۶ فناوری خاص شامل گلخانه های خودپایدار، تولید ایمپلنت، بازی درمانی، تولید آب شیرین بدون پساب، فناوری های مدیرییت پسماند و دورپزشکی متمرکز شده است.
مصوبه منطقه ویژه(کریدور) علم و فناوری اصفهان در سال ۹۳ توسط شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری(عتف) صادر شد.
اصفهان پس از استان تهران در زمینه شرکت های دانش بنیان و واحدهای فناور در رتبه دوم کشور است.
این شرکت ها با گردش مالی یک هزار و ۴۷۰ میلیارد تومان، زمینه اشتغال هفت هزار و ۱۳۴ دانش آموخته دانشگاهی را فراهم کرده اند.

کلید واژه :

گلخانه های خودپایدار حرکت از روش های سنتی به سمت گلخانه داری دانش محور

اخبار مرتبط
ثبت نظرات
captcha