کد خبر : ۳۴۹۵۲۸
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

رسیدن شاخص آلودگی هوا در تهران به عدد ۵۰۰ صحت ندارد

استاندار تهران گفت:رسیدن شاخص آلودگی هوا در تهران به عدد ۵۰۰ صحت ندارد .

رسیدن شاخص آلودگی هوا در تهران به عدد ۵۰۰ صحت ندارد

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، انوشیروان محسنی بندپی در جمع خبرنگاران با اشاره به افزایش آلودگی هوا در پایتخت و تمهیدات اندیشیده شده در این زمینه اظهار داشت: امسال در تهران شاهد تشکیل دو لایه اینورژن هستیم که این موضوع باعث انباشت آلاینده ها در هوای شهر تهران شده است.

استاندار تهران با بیان اینکه شایعه رسیدن شاخص آلودگی هوا به عدد ۵۰۰ صحت ندارد افزود: روز گذشته از ۲۷ ایستگاه ما میانگین شاخص عدد ۱۷۶ بود و سه ایستگاه بالاتر از ۲۰۰ را نشان می دادند.

وی در خصوص تعطیلی پایتخت نیز گفت: تعطیل کردن تهران شرایط خاصی دارد و باید جوانب مختلف آن مورد بررسی قرار گیرد و این موضوع باید در جلسه هیأت دولت توسط وزیر بهداشت پیشنهاد شود و در آن جلسه تصمیم گیری لازم صورت بگیرد.

محسنی بندپی با تاکید بر اطلاع رسانی در خصوص قطعی برق عنوان داشت: اطلاع رسانی در این حوزه به مصرف کننده تجاری، خانگی مهم است باید به صورت جدول خاموشی برق اعلام شود.

استاندار تهران اظهار داشت: برخی از نیروگاه ها و صنایع با افزایش مصرف گاز و معضل در تأمین گاز، تنها از گازوئیل استفاده می کنند که حدود ۵۰ درصد از گازوئیل مصرفی نیز یورو ۴ است و مقداری از آن نیز گازوئیل معمولی و بر اساس آنالیزی که انجام شده ۱۳ درصد ذرات معلق مربوط به وسایل نقلیه بنزین سوز، ۱۰.۳ درصد مربوط به موتورسیکلت ها و حدود ۱۷ درصد مربوط به پالایشگاه ها، نیروگاه ها و صنایع می باشد.

کلید واژه :

شاخص آلودگی هوا

،

تهران

ثبت نظرات
captcha