کد خبر : ۳۴۹۵۲۷
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

استعفای رئیس تیم تولید واکسن کرونای آمریکا

یکی از مقامات تیم انتقالی رئیس جمهور منتخب آمریکا اعلام کرد، منصف السلاوی، مشاور ارشد "عملیات های واکنش سریع" در دولت ترامپ استعفا داد، اما به مدت حدودا چهار هفته به عنوان مشاور در خدمت دولت جدید جو بایدن خواهد بود.

استعفای رئیس تیم تولید واکسن کرونای آمریکا

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، و به نقل از خبرگزاری رویترز، السلاوی، پزشک مسلمان مراکشی الاصل است که ترامپ اواسط سال گذشته میلادی وی را به سمت مدیریت پروژه تولید واکسن کرونا منصوب کرده بود.

تیم بایدن از السلاوی نخواسته که پس از پایان قرارداد کنونی اش باز هم در این عملیات باقی بماند. قرارداد کنونی السلاوی شامل بندی در رابطه با اطلاع رسانی ۳۰ روز قبل از پایان قرارداد است.  

وزارت خدمات بهداشتی و انسانی آمریکا که بر "عملیات واکنش سریع" نظارت دارد هنوز در این رابطه هیچ اظهارنظری نکرده است.

السلاوی مدیر سابق شرکت داروسازی "گلاکسواسمیت کلاین" که به عنوان یکی از اعضای هیات مدیره شرکت بیوتکنولوژی "مدرنا" نیز خدمت کرده، بهار سال گذشته برای رهبری تلاش های دولت در تولید واکسن کووید ۱۹ در برنامه ای فشرده معرفی شد.

به گزارش پولیتیکو، السلاوی گفته بود که قصد دارد اوایل سال جاری میلادی استعفا دهد اما هفته گذشته گفت: برای آنکه مطمئن شوم این عملیات همانند قبل در جریان انتقال دولت نیز به راه خود ادامه می دهد، مدت بیشتری بر سر کار می مانم.   

کلید واژه :

تولید واکسن کرونا

،

آمریکا

ثبت نظرات
captcha