کد خبر : ۳۴۹۵۱۹
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

استرالیا خواهان توقف توزیع واکسن انگلیسی شد

مدتی است کشور استرالیا اقدام به توزیع واکسن آسترازنکا، ساخته دانشگاه آکسفورد انگلیس کرده است؛ اما دانشمندان این کشور به تازگی خواهان توقف توزیع این واکسن شده اند.

استرالیا خواهان توقف توزیع واکسن انگلیسی شد

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، دانشمندان انجمن ایمنی شناسی کشورهای استرالیا و نیوزلند خواهان توقف توزیع واکسن آسترازنکا، ساخته دانشگاه آکسفورد انگلیس شدند. این دانشمندان معتقدند واکسن انگلیسی کارایی کافی را نداشته و منجر به ایمنی گروهی نمی شود.

عده ای از دانشمندان استرالیایی معتقدند واکسن مذکور نمی تواند مصونیت جمعی ایجاد کند. اما کانبرا، پایتخت استرالیا همچنان معتقد است باید از این واکسن استفاده کند. چندین ایمونولوژیست این پیشنهاد را به دولت داده اند. به دنبال این پیشنهاد برخی کارشناسان حوزه بهاشتی هم با آن همراه شدند.

اندرو میلر، رئیس انجمن پزشکی استرالیا معتقد است تا زمانی که اطلاعات بیشتری مبنی بر موثر بودن واکسن آسترازنکا برای مصونیت عمومی وجود نداشته باشد باید توزیع را متوقف کرد. خطر سیاسی این سبک توزیع واکسن هم این است که ما برای ثروتمندان یک نوع واکسن خواهیم داشت و برای فقرا یک نوع واکسن دیگر.

وی گفته است، با توجه به اینکه استرالیا تقریبا این ویروس را مهار کرده است، باید برای به دست آوردن بهترین واکسن صبر کند و تا واکسن موثر بدست نیاورده نباید اقدام به تزریق کند.

همچنین لیندا سلوی دانشیار دانشکده بهداشت در دانشکده پزشکی دانشگاه کوئینزلند فرآیند آزمایشات این واکسن را با تشکیک مواجه کرده و داده های بررسی شده برای آزمایشات مربوط به واکسن را کافی ندانسته است. از بین افراد آزمایش شده تعداد کمی از افراد سنی بالاتر از 55 سال داشته اند و دوز واکسن استفاده شده برای افراد متفاوت بوده است.

با این حال ، دولت گفته است واکسن آکسفورد / AstraZeneca محافظت حیاتی در برابر ویروس را ایجاد می کند و هیچ برنامه ای برای چرخش سیاست وجود ندارد.

کلید واژه :

استرالیا

،

توقیف واکسن انگلیسی

ثبت نظرات
captcha