کد خبر : ۳۴۹۵۱۶
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

موج چهارم کرونا در ایران سخت خواهد بود

وزیر بهداشت، در ارتباط با وضعیت بیماری کرونا و مسائل مبتلا به واکسن کووید ۱۹، توضیحاتی ارائه داد.

موج چهارم کرونا در ایران سخت خواهد بود

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، سعید نمکی، روز چهارشنبه در گفتگوی زنده خبری با شبکه خبر سیما، به ارائه گزارشی از وضعیت بیماری کرونا در کشور پرداخت.

وی با اشاره به آمار کرونا در دنیا، گفت: متأسفانه آمار مرگ های کرونایی در کشورهای پیشرفته دنیا هنوز بالا است. اما، شرایط کشور ما به زیر ۱۰۰ مورد مرگ روزانه رسیده ایم که البته همین هم غم انگیز است.

نمکی به استان مازندران اشاره کرد و افزود: متأسفانه آمار فوتی در این استان بالا است و استان گلستان هم متأثر از مازندران است.

وی با اشاره به ویروس انگلیسی، افزود: به جز پنج مورد، موارد جدیدی گزارش نشده است. در استان مازندران هم مفصل بررسی کردیم که از داخل ویروس جهش یافته نداشته باشیم.

نمکی نسبت به روزهای پیش رو ابراز نگرانی کرد و گفت: متأسفانه موارد جدیدی از بیماران سرپایی را شاهد هستیم که می تواند نگران کننده باشد.

وی افزود: هر گونه ساده انگاری در بین مردم و مسئولین می تواند خطرناک باشد و اگر موج چهارم بیاید، ما را به شدت گرفتار کند.

وزیر بهداشت ادامه داد: برای تهیه واکسن از منابع مختلف در حال کار هستیم و بدون توجه به هر پدیده غیر کارشناسی مشغول کار هستیم و به زودی واکسن را وارد خواهیم کرد و پروتکل های تزریق هم برای گروه های در اولویت نیز تهیه شده است.

وی افزود: تلاش ها برای تولید واکسن در کشور نیز به خوبی دنبال می شود و همان طور که قبلاً گفته ام، تا بهار ۱۴۰۰، واکسن ایرانی در دسترس قرار می گیرد.

کلید واژه :

موج چهارم کرونا

،

واکسن

ثبت نظرات
captcha