کد خبر : ۳۴۹۵۰۵
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

بیش از نیمی از موارد ابتلا به کرونا از طریق بیماران بدون علائم است

نتایج تحقیقات جدید نشان داد دستکم ۵۰ درصد از موارد ابتلا جدید به ویروس کرونا از طریق افرادی انجام می گیرد که بدون علائم بیماری هستند.

بیش از نیمی از موارد ابتلا به کرونا از طریق بیماران بدون علائم است

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، روزنامه واشنگتن تایمز نوشت: محققان مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها در آمریکا به این نتیجه رسیده اند افرادی که به کرونا مبتلا و بدون علائم هستند  حدود ۲۴ درصد از همه سرایت های ویروس کرونا راتشکیل می دهند و این در حالی است که افرادی که مبتلا شده اند، نشانه ای از ابتلا ندارند اما در مراحل بعد علائم آن بروز خواهد کرد،  ۳۵ درصد در سرایت بیماری به دیگران نقش دارند.

معاون بیماری های عفونی این مرکز و محقق اصلی تحقیقات جدید به روزنامه بیزنس اینسایدر گفته است که یافته های این تحقیق بر صحت دستورالعمل های بهداشتی درباره ضرورت استفاده از ماسک و رعایت فاصله اجتماعی تاکید دارد.

دکتر جی باتلر در این زمینه گفت: باز هم درباره ارزش رعایت فاصله اجتماعی، استفاده از ماسک و دستکش های بهداشتی و تاثیر آن بر محدود کردن سرایت بیماری بحث هایی مطرح است. این تحقیقات نشان می دهد در حالی که پایش علائم بیماری می تواند مهم باشد رعایت دستورات اجتماعی و برنامه ریزی برای آزمایشات فردی نیز اهمیت دارد.

محققان، ناقلان بیماری کووید-۱۹ را به سه گروه طبقه بندی کردند: کسانی که قبلا مبتلا شده و ویروس را دفع کرده اند بدون این که نشانه وعلائم ابتلا به بیماری را داشته باشند، کسانی  که به بیماری مبتلا هستند و بدون علائم هستند و سوم بیماران دارای علائم. آنها سپس به بررسی نحوه انتقال بیماری از سوی این افراد پرداختند و اساس تحقیقات را برمبنای روز پنجم قرار گرفتن افراد در معرض ویروس تنظیم کردند که دوره متوسط نهفتگی ویروس است.

با وجود تغییر در پیک ابتلا و ویژگی های افراد ناقل بدون علائم، محققان به این نتیجه رسیدند که کسانی که بدون علائم هستند یا در گذشته ویروس را شکست داده اند بدون این که علائم و نشانه های بیماری را داشته باشند در این الگو  دستکم ۵۰ درصد در انتقال بیماری مقصر هستند.

این تحقیقات نشان داد: در شرایط فقدان واکسن یا داروی مناسب که می تواند به طور موثر دوران ابتلا را کوتاه یا حذف کند، کنترل موفقیت آمیز ویروس SARS-CoV2  فقط نمی تواند بر اساس شناسایی افرادی که علائم بیماری را دارند، انجام شود و حتی اگر این شیوه به طور موثری انجام شود نمی تواند کافی باشد.

این نتایج همچنین نشان داد که کنترل موثر نیازمند کاهش خطر انتقال ویروس از افراد مبتلایی است که علائمی ندارند.

ویروس کرونا تاکنون ۸۹ میلیون و ۴۴۱ هزار و ۷۳۶ نفر را در جهان مبتلا کرده که از این تعداد یک میلیون و ۹۲۳ هزار و ۹۳۱ نفر جان خود را از دست داده اند. آمریکا تاکنون بیشترین آمار جان باختگان کرونایی را متشکل از ۳۷۸ هزار و ۱۴۹ نفر داشته است.

کلید واژه :

ابتلا به کرونا

،

بیماران بدون علائم است

ثبت نظرات
captcha