کد خبر : ۳۴۹۵۰۲
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

حتی اگر از واکسن آمریکایی آسیب ببینید حق شکایت ندارید

براساس قانونی که در آرمیکا به تصویب رسیده، افرادی که دچارعوارض تزریق واکسن کرونا می شون اجازه شکایت از شرکت های ساخت واکسن و دولت آمریکا را ندارند.

حتی اگر از واکسن آمریکایی آسیب ببینید حق شکایت ندارید

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، تأیید واکسن فایزر در بحبوحه انتخابات آمریکا به مرگ چندین شهروند در کشورهای مختلف و بروز آلرژی های شدید و ابتلا به کرونا پس از دریافت واکسن منجر شد. این درحالیست که با وجود عارضه های مختلف، هنوز برنامه های واکسیناسیون با واکسن فایزر در برخی از کشورها به قوت خود باقیست و سازمان های رسمی بهداشت  آمریکا واکنشی به اخبار عوارض ناشی از تزریق فایزر نشان نمی دهند. 

* سلب حق شکایت

در میان همه عوارضی که پس از تزریق این واکسن بروز کرده، وبسایت سی ان بی سی با انتشار خبری یادآوری کرده، اگر پس از تزریق واکسن فایزر و مدرنا دچار عوارض جانبی واکسن شدید، نمی توانید از  این دو شرکت شکایت کنید. دولت نیز احتمالاً خسارت شما را جبران نخواهد کرد!

* قانونی که حتی در صورت خطا، شرکت را از پاسخ دهی مصون می کند 

بر اساس قانون «PREP»، شرکت هایی مانند فایزر و مدرنا در صورت بروز اشتباه در واکسن هایشان، از مسئولیت مصونیت کامل دارند؛ هر عارضه ای در هر فرد از هر کشوری رخ دهد، شرکت هایی که واکسن کرونا را توسعه داده در ایمنی کامل از پاسخ دهی قرار دارند.

قانون آمادگی عمومی و آمادگی اضطراری (قانون PREP) مصونیت از مسئولیت اشخاص و اشخاصی که در توسعه، ساخت، آزمایش  توزیع واکسن را دارند، فراهم می کند.

* سازمان غذا و داروی آمریکا نیز از شکایت مصون است 

دوریت ریس، استاد حقوق دانشگاه هیستینگز می گوید: افراد حتی نمی توانند از سازمان غذا و داروی آمریکا به دلیل تأیید یا عدم تأیید دارو شکایت کنند.

* دست دولت وسط بی قانونی ها در سایه قانون

براساس آنچه که سی ان بی سی نوشته است، دولت آمریکا نمی خواهد افراد از شرکت های سازنده واکسن کووید ۱۹ شکایت کنند. زیرا در این صورت، تولیدکنندگان احتمالاً قیمت بالاتری را برای هر فرد در هر دوز از دولت دریافت می کنند تا در خسارت های احتمالی را جبران کنند.

* وقتی کادر درمان آمریکا حاضر به دریافت واکسن نیستند

اخیراً نتایج یک نظرسنجی نشان داد هزاران نفر از کارکنان بخش بهداشت آمریکا از بیم عوارض جانبی این واکسن ها، حاضر نیستند واکسن کرونا دریافت کنند. به نوشته روزنامه «دیلی میل»، طبق این نظرسنجی، ۶۰ درصد کارکنان یک مرکز نگه داری سالمندان در ایالت اوهایو، حدود نیمی از کارکنان بخش بهداشت یکی از مناطق کالیفرنیا و ۴۰ درصد از پرستاران شهر لس آنجلس از دریافت واکسن کرونا امتناع می کنند. شرکت کنندگان در این نظرسنجی می گویند از عوارض جانبی خطرناک دریافت این واکسن نگران هستند و نمی خواهند با آن ها مانند موش آزمایشگاهی رفتار شود.

* دست کم ۴۰ درصد مردم آمریکا  واکسن کرونا نمی زنند

طبق نظرسنجی اخیر انجام شده توسط مرکز تحقیقات پیو، تقریباً از هر ۱۰ آمریکایی ۴ نفر می گوید که «به طور قطع»یا «احتمالاً» واکسینه نمی شود.

* ساخت سریع ترین واکسن، ۴ سال طول کشید!

سریع ترین واکسنی که تاکنون تولید شده مربوط به اوریون است؛ توسعه این واکسن چهار سال طول کشید و در سال ۱۹۶۷ مجوز استفاده گرفت. واکسن کووید ۱۹ شرکت فایزر اما در مدت هشت ماه تولید و برای استفاده اضطراری تأیید شد؛ روند کوتاه ساخت واکسن و تأیید آن باعث بی اعتمادی مردم در ایالات متحده شده است.

واکسن فایزر در حالی تأیید و همچنان در فاز آزمایشی روی افراد بسیاری در دنیا تزریق می شود که از زمان تزریق تا کنون گزارش چندین مورد مرگ در کشورهای مختلف دنیا از جمله خود آمریکا، چندین مورد ابتلاء به آلرژی های شدید و ابتلاء به کرونا پس از تزریق را در کارنامه خود دارد.

ماه گذشته رسانه ها فاش کردند «مارک میدوز» رئیس کارکنان کاخ سفید نیز رئیس اداره غذا و داروی ایالات متحده را تهدید کرده بود واکسن فایزر را تأیید کنند وگرنه آماده استعفا خواهد باشد.

کلید واژه :

واکسن آمریکایی

ثبت نظرات
captcha