کد خبر : ۳۴۹۴۹۱
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

کلنگ زنی نخستین ایستگاه پردازش زباله تهران

کلنگ زنی نخستین ایستگاه پردازش زباله شهر تهران در ایستگاه میانی زباله غرب تهران در منطقه ۲۲ برگزار شد.

کلنگ زنی نخستین ایستگاه پردازش زباله تهران

- اخبار اجتماعی -

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، کلنگ زنی نخستین ایستگاه پردازش زباله شهر تهران در ایستگاه میانی زباله غرب تهران در منطقه 22 باحضور «آرش حسینی میلانی» عضو شورای شهر تهران، «صدرالدین علیپور» مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران و شهرداران مناطق 22، 21 و 5 برگزار شد.

آرش حسینی میلانی عضو شورای شهر تهران در باره این طرح گفت: طرح جامع پسماند در شورای شهر تهران در حال تصویب است؛ در این طرح اشاره شده است که مراکز بازیافت پاک در داخل شهر احداث شود که 4 مرکز در این زمینه در دستور کار مدیریت شهری تهران قرار دارد و نخستین مرکز آن در منطقه 22 افتتاح شد تا زباله های شهری سه منطقه 22، 21 و 5 پوشش داده شود.

وی هدف از راه اندازی این مرکز را کاهش آلودگی زیست محیطی دانست و افزود: راه اندازی این مرکز 15 درصد به تفکیک زباله از ایستگاه های میانی جمع آوری زباله شهری به آرادکوه کمک می کند و اینکه مشکلات زیست محیطی مانند بوی نامطلوب و شیرابه را تا میزان قابل توجهی کاهش خواهد داد و همچنین کاهش هزینه حمل و نقل زباله شهر تهران را در برخواهد گرفت.

عضو شورای شهر تهران خاطرنشان کرد: راه اندازی این مرکز با سرمایه گذاری بخش خصوصی صورت می گیرد که تمام تجهیزات آن کاملا به شکل بومی و همپای فناوری روز دنیا ساخته خواهد شد و خوشبختانه هیچ میزان ارزبری در تهیه تجهیزات و سیستم این مرکز صورت نگرفته است.

مرتضی رحمان زاده شهردار منطقه 22 نیز در این باره گفت: زباله های تر در سه منطقه 22، 21 و 5 حدود 800 تن به ایستگاه میانی در خیابان کوهک منطقه 22 انتقال پیدا می کند که بابهره برداری این مرکز 15درصد حجم زباله ها کاهش پیدا می کند که در نظر داریم با راه اندازی این مجموعه این کاهش زباله را به 20 درصد برسانیم.

وی افزود: یکی از اهداف راه اندازی این مرکز این است که زباله های شهری در این محیط تفکیک شوند تا شاهد معضلات اجتماعی مانند زباله گردها و کودکان کار نباشیم.

شهردار منطقه22 تهران در باره زمان افتتاح این طرح گفت: در تلاش هستیم این مرکز را تا تیرماه سال آینده مورد بهره برداری قرار دهیم.

به گزارش تسنیم، صدرالدین علیپور مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران نیز در این خصوص گفت: در شهر تهران در حال حاضر 10 ایستگاه میانی زباله وجود دارد که زباله های شهر تهران به این ایستگاه ها انتقال داده می شود و از این ایستگاه ها با کامیون های بزرگ به منطقه آرادکوه منتقل می شود، بنابراین مرکز جدید راه اندازی نمی شود بلکه ایستگاه میانی به روز رسانی و به تجهیزات روز دنیا تبدیل می شود.

وی افزود: مدیریت پسماند شهرداری تهران در نظر دارد در 4 نقطه از پایتخت به روزرسانی تجهیزات انجام دهد؛ دو مرکز در شرق تهران، یک مرکز در غرب که امروز مورد کلنگ زنی قرار گرفت و این مرکز  در جنوب تهران نیز راه اندازی خواهد شد، البته در نظر داریم یک مرکز نیز در شمال تهران در نظر بگیریم که هر یک از این مراکز سه تا چهار منطقه شهری تهران را پوشش خواهد داد.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران خاطرنشان کرد: احداث سوله پردازش و پذیرش پسماند شهری، پیش بینی تصفیه خانه شیرابه با لحاظ استانداردهای لازم، پیش بینی سیستم حذف بوی بد و تحول در نحوه انتقال پسماند ریجکتی و آلی به مرکز دفع پسماند و امکان پالایش آلاینده های زیست محیطی از تمهیدات در نظر گرفته شده در این ایستگاه ها است.

وی تصریح کرد: این طرح به شکل مشارکتی انجام می شود که خوشبختانه مدیریت شهری همکاری بسیار خوبی را با اجرای این طرح زیست محیطی انجام داده است و بخش خصوصی نیز پای کار است و سرمایه گذاری قابل توجهی در این زمینه انجام می شود که پیش بینی می کنیم زودتر از زمان اعلام شده به بهره برداری برسد.

انتشار معاملات ملکی شهرداری تهران در سامانه شفافیت

احتمال طرح سؤال از شهردار تهران

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و جهان را در کانال تلگرامی تسنیم بخوانید. (کلیک کنید)

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و جهان را در صفحه اینستاگرامی تسنیم بخوانید. (کلیک کنید)

انتهای پیام/

کلید واژه :

کلنگ زنی نخستین ایستگاه پردازش زباله تهران

اخبار مرتبط
ثبت نظرات
captcha