کد خبر : ۳۴۹۴۸۳
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

جلوگیری از انتشار گاز های گلخانه ای و آلاینده های محلی با تولید انرژی تجدیدپذیر در کشور

در آذرماه سال جاری با تولید بیش از ۸۲ میلیون کیلووات ساعت انرژی تجدیدپذیر در کشور از انتشار ۵۵ هزار تن گاز گلخانه ای و همچنین ۳۰۰ تُن آلاینده های محلی تا پایان این ماه جلوگیری شده است.

جلوگیری از انتشار گاز های گلخانه ای و آلاینده های محلی با تولید انرژی تجدیدپذیر در کشور

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، به نقل از وزارت نیرو، سالار آتش پر با اشاره به آخرین وضعیت توسعه انرژی های تجدیدپذیر در کشور گفت: در آذرماه سال جاری با تولید بیش از ۸۲ میلیون کیلووات ساعت انرژی تجدیدپذیر در کشور از انتشار ۵۵ هزار تن گاز گلخانه ای و همچنین ۳۰۰ تُن آلاینده های محلی تا پایان این ماه جلوگیری شده است.

وی همچنین از صرفه جویی ۱۸ میلیون لیتری آب در آذرماه امسال خبر داد و ادامه داد: علاوه بر این، برق تولیدشده از منابع پاک در ماه گذشته صرفه جویی در مصرف سوخت های فسیلی به میزان ۲۳ میلیون مترمکعب معادل گاز طبیعی را محقق کرده است.

مدیرکل دفتر برنامه راهبردی و تنظیم مقررات اظهار داشت: تاکنون با توسعه حدود ۸۴۷ مگاوات انواع نیروگاه تجدیدپذیر در کشور با تزریق ۵ هزار و ۶۵۰ میلیون کیلووات ساعت انرژی به شبکه سراسری برق کشور مصرف سوخت های فسیلی را به میزان هزار و ۶۰۵ مگاوات کاهش داده است و این امر کمک شایانی به کاهش آلودگی های زیست محیطی می کند.

آتش پر با بیان اینکه نیروگاه های خورشیدی و بادی به ترتیب با ۴۱۳.۶ مگاوات و ۳۰۳.۱۸ مگاوات بیشترین سهم را در تولید برق تجدیدپذیر داشته اند، تصریح کرد: در حال حاضر توسعه مولدهای تجدیدپذیر مختص مشترکان با استقبال خوبی همراه بوده است، به طوری که تا پایان آذرماه ۴ هزار و ۶۵۱ مولد خورشیدی و بادی با مجموع ظرفیت ۵۴ هزار و ۹۳۰ کیلووات توسط مشترکان برق با همکاری شرکت های توزیع نیروی برق استانی به بهره برداری رسیده اند.

وی در پایان از منتشر نشدن سه هزار و ۷۸۵ تُن گاز گلخانه ای و همچنین ۲۳ هزار و ۷۰۰ تُن انواع آلاینده های محلی به واسطه تولید برق از منابع تجدیدپذیر تا پایان آذرماه امسال خبر داد و افزود: بهره برداری از این نوع نیروگاه ها در کشور تا پایان ماه گذشته مانع از مصرف هزار و ۲۴۳ میلیون لیتر آب که در تولید برق از نیروگاه های حرارتی از آن استفاده می شود، شده است.

کلید واژه :

صرفه جویی۱۶۰۰ میلیون مترمکعب گاز با انرژی های تجدیدپذیر

اخبار مرتبط
ثبت نظرات
captcha