کد خبر : ۳۴۹۴۷۳
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

با بهره گیری از تصفیه خانه فاضلاب همدان تمام صنایع در مسیر می توانند از پساب تصفیه شده برخوردار شوند

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب همدان با بیان اینکه در حال حاضر یک و نیم میلیون متر مکعب پساب تصفیه شده به پتروشیمی هگمتانه تخصیص یافته است گفت: انتقال 3 میلیون متر مکعب پساب به پتروشیمی ابن سینا نیز در دستور کار شرکت آبفا قرار دارد.

با بهره گیری از تصفیه خانه فاضلاب همدان تمام صنایع در مسیر می توانند از پساب تصفیه شده برخوردار شوند

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، سید هادی حسینی بیدار در خصوص وضعیت تصفیه خانه فاضلاب همدان اظهار کرد: مدول دوم تصفیه خانه فاضلاب همدان راه اندازی شده و در حال حاضر این تصفیه خانه آمادگی تصفیه یکهزار و ۲۸۰ لیتر در ثانیه پساب را داراست.

وی با بیان اینکه حدود ۴۰ میلیون متر مکعب پساب تصفیه شده به نیروگاه شهید مفتح انتقال می یابد افزود: با بهره گیری از تصفیه خانه فاضلاب همدان تمام صنایع در مسیر می توانند از پساب تصفیه شده برخوردار شوند.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب همدان با بیان اینکه در حال حاضر یک و نیم میلیون متر مکعب پساب تصفیه شده به پتروشیمی هگمتانه تخصیص یافته است گفت: انتقال سه میلیون متر مکعب از این پساب به پتروشیمی ابن سینا نیز در دستور کار شرکت آب و فاضلاب استان قرار دارد.

وی در ادامه با اشاره به اینکه در حال حاضر سطح آب دشت فامنین به دلیل مجموعه اقدامات انجام شده در حال مثبت شدن است بیان کرد: آبفای همدان آمادگی دارد به تمام صنایع موجود در شهرستان فامنین با انتقال پساب تصفیه شده خدمت رسانی کرده و مازاد پساب تصفیه شده به سفره های آب زیرزمینی تزریق می شود.

حسینی بیدار در خصوص پروژه فاضلاب شهرستان فامنین نیز عنوان کرد: در این خصوص با مساعدت نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس تاکنون ۷ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان قرارداد منعقد شده که بر همین اساس طی ۱۰ تا ۱۵ روز آینده عملیات اجرایی این پروژه نیز آغاز خواهد شد.

وی با بیان اینکه در حال حاضر حدود پنج میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان پیمان در این بخش در حال اجراست بیان کرد: با همکاری سپاه و بسیج استان، ۳۰ کیلومتر لوله گذاری در روستای قزل آباد به منظور آبرسانی به این روستا انجام شده و وارد مدار شد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان همدان تصریح کرد: در روستای دهلق نیز به صورت امانی پروژه آبرسانی در حال انجام است و به زودی آماده بهره برداری می شود.

انتهای پیام/ ۸۹۰۰۳/

کلید واژه :

با بهره گیری از تصفیه خانه فاضلاب همدان تمام صنایع در مسیر می توانند از پساب تصفیه شده برخوردار شوند

اخبار مرتبط
ثبت نظرات
captcha