کد خبر : ۳۴۹۴۷۱
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

تکذیب خبر استفاده از مازوت در نیروگاه شهدای پاکدشت

مدیر کل روابط عمومی نیروگاه شهدای پاکدشت گفت: مازوت سوزی در نیروگاه شهدای پاکدشت را تکذیب می کنیم و اصلا این موضوع صحت ندارد.

تکذیب خبر استفاده از مازوت در نیروگاه شهدای پاکدشت

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، مجید رحمتی مدیر کل روابط عمومی نیروگاه شهدای پاکدشت با اشاره به انتشار خبری مبنی بر مازوت سوزی این نیروگاه گفت: متاسفانه روز گذشته خبری مبنی بر مازوت سوزی نیروگاه شهدای پاکدشت منتشر شد که به طور کلی این خبر را تکذیب می کنیم و اصلا این موضوع صحت ندارد.

او ادامه داد: این نیروگاه در حال حاضر نمی تواند از سوخت مازوت استفاده کند و از گاز یا گازوئیل برای تولید برق استفاده می کند، بنابراین سوخت مصرفی نیروگاه بخشی گاز و بخشی گازوییل است.

مدیر کل روابط عمومی نیروگاه شهدای پاکدشت اضافه کرد: در حال حاضر زیر ۱۰ درصد از گازوئیل در این نیروگاه استفاده می شود و ۹۰ درصد از گاز استفاده می شود.


بیشتر بخوانید

مازوت در نیروگاه های البرز، تهران، قم و اصفهان مصرف نمی شود


با توجه به سردسیری هوا به خصوص در شهر دماوند فقط ما ۵ روز افت فشار یا قطعی گاز در نیروگاه داشتیم که بزودی این مشکل برطرف شد،  این نیروگاه که بیش از ۴۰ درصد برق پایتخت را تامین می کند، از روز اول تاسیس و افتتاح منطبق با استاندارد های بین المللی عملیاتی شده از مازوت برای تامین انرژی خود استفاده نکرده است.

گفتنی است، خبر مازوت سوزی نیروگاه شهدای دماوند از سوی محیط زیست تکذیب شد.

انتهای پیام/

کلید واژه :

تکذیب خبر مازوت سوزی در نیروگاه شهدای پاکدشت

اخبار مرتبط
ثبت نظرات
captcha