کد خبر : ۳۴۹۴۶۷
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

سامانه پایش و پیش بینی سیلاب برای مدیریت مخازن سدها افتتاح شد

رئیس موسسه تحقیقات آب گفت: هدف از طراحی سامانه پایش و پیش بینی سیلاب برای مدیریت مخازن سدها، تولید، تحلیل و ایجاد دسترسی برخط به داده ها و اطلاعات، پایش و پیش بینی بارش و سیلاب در رودخانه ها و مخازن کشور برای بخش مدیریت سیلاب وزارت نیرو است.

سامانه پایش و پیش بینی سیلاب برای مدیریت مخازن سدها افتتاح شد

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، پروژه سازوکار سامانه پایش و پیش بینی سیلاب برای مدیریت مخازن سدها در قالب هفته سی وپنجم پویش #هرهفته_الف_ب_ایران با حضور وزیر نیرو رونمایی شد.

در همین راستا، محمدرضا کاویان پور، رئیس موسسه تحقیقات آب با ارائه گزارشی از جزئیات این سامانه گفت: سامانه پایش و پیش بینی سیلاب از سه بخش زیرسیستم پایش، زیرسیستم تصمیم سازی و زیرسیستم تحلیل تشکیل شده و به منظور جمع آوری داده ها برای مدیریت مخازن سدها مورد استفاده قرار می گیرد.

کاویان پور، با اشاره به اهداف طراحی این سامانه تاکید کرد: بر این اساس، هدف از طراحی این سامانه کشوری تولید، تحلیل و ایجاد دسترسی برخط به داده ها و اطلاعات، پایش و پیش بینی بارش و سیلاب در رودخانه ها و مخازن کشور برای بخش مدیریت سیلاب وزارت نیرو است.

رئیس موسسه تحقیقات آب در تشریح خروجی های سامانه افتتاح شده، بیان کرد: از خدمات سامانه پایش و پیش بینی سیلاب می توان به ارائه مستمر و برخط خدمات به بیش از ۲۰۰ کاربر از مجموعه های مختلف وزارت نیرو، پایش نتایج پیش بینی ها و تهیه و ارسال پیام های احتمال وقوع سیلاب به مراجع ذی ربط در وزارتخانه و بروز رسانی مستمر سامانه از نظر اطلاعات، امکانات و زیرساخت ها اشاره کرد.

کاویان پور در پایان ضمن بیان این نکته که مکمل بودن برای روش های سازه ای، زمان نسبتا کوتاه جهت پیاده سازی از دیگر مزایای استفاده از این سامانه است، گفت: سازگاری با محیط زیست و جامعه و هزینه کم و سود بالا از مزایای سیستم های پیش بینی و هشدار سیلاب است.

انتهای پیام/ب

کلید واژه :

سامانه پایش و پیش بینی سیلاب برای مدیریت مخازن سدها افتتاح شد

اخبار مرتبط
ثبت نظرات
captcha