کد خبر : ۳۴۹۴۵۹
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

ادامه روند رو به کاهش شیوع ویروس کرونا در روسیه

با شناسایی حدود ۲۳ هزار مورد جدید، تعداد کل مبتلایان به کووید-۱۹ در روسیه به ۳ میلیون و ۳۳۲ هزار نفر رسیده، بیش از ۵۶۲ هزار بیمار همچنان تحت درمان بوده و نزدیک به ۲ میلیون و ۷۱۰ هزار نفر هم بهبود یافته اند.

ادامه روند رو به کاهش شیوع ویروس کرونا در روسیه

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، و به نقل از خبرگزاری «تاس»، ستاد عملیاتی پیشگیری و کنترل ویروس کرونا در روسیه، امروز (پنج شنبه) گزارش داد که تعداد افراد مبتلا به بیماری کووید-19 در این کشور طی یک روز گذشته، 23 هزار و 541 نفر افزایش یافت و بدین ترتیب، تعداد کل افراد آلوده به این عفونت  به سه میلیون و 332 هزار و 142 (3332142) نفر رسیده است.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و جهان را در کانال تلگرامی تسنیم بخوانید. (کلیک کنید)

طبق این اطلاعات، از لحاظ نسبی، روند افزایش شیوع آلودگی به 0.7 درصد کاهش یافته است. بیشترین موارد عفونت  جدید طی 24 ساعت اخیر،به ترتیب - 4 هزار و 871 مورد در شهر مسکو، 3 هزار و 5 مورد در سن پترزبورگ، یک هزار و 228 مورد در منطقه مسکو 403 مورد در منطقه نیژنی نووگوراد، 394 مورد در منطقه وارونژ  و 393 مورد هم در منطقه راستوف شناسایی شد.

در حال حاضر، 562 هزار و 233 نفر در تمامی 85 منطقه فدرال روسیه بیمار بوده و به درمان خود ادامه می دهند.

این ستاد یادآور شد، در عین حال تعداد شهروندان روس بهبود یافته از آلودگی ویروس کرونا طی روز گذشته با 23 هزار و 729 مورد افزایش، در مجموع به دو میلیون و 709 هزار و 452 (2709452) نفر افزایش یافت. بدین ترتیب، نسبت کسانی که قبلا بهبود یافته اند، به 81.3 درصد از کل افراد آلوده افزایش یافته است.

به طور خاص، طی 24 ساعت اخیر، 7 هزار و 410 نفر در شهر مسکو درمان شدند که بیشترین مقدار بهبود بیماران در پایتخت روسیه از پایان ماه مه (اواسط بهار گذشته) به اینطرف است.

طی این مدت، موارد بهبودی مبتلایان به کووید-19 در سن پترزبورگ - 1836 نفر، در منطقه مسکو - 1491 نفر، در منطقه راستوف - 499 نفر، در نیژنی نووگوراد - 447 نفر و در منطقه سه وردلوفسک - 390 نفر است.

علاوه بر این، تعداد مرگ و میرهای ناشی از ویروس کرونا در روسیه هم طی روز گذشته 506 مورد افزایش یافته و در کل به 60 هزار و 457 نفر رسیده است.

بیشترین موارد فوت روزانه بیماران، 76 نفر در شهر مسکو، 69 نفر در سن پترزبورگ، 23 نفر در منطقه مسکو، 17 مورد در منطقه سه وردلوفسک و 16 مورد در مناطق کراسنودار و بایکال ثبت شده است.

تثبیت وضعیت شیوع کرونا در روسیه و ادامه واکسیناسیون شهروندان

ضمن اینکه، سرویس فدرال خدمات بهداشتی و رفاه انسانی روسیه هم امروز وضعیت اپیدمی ویروس کرونا در این کشور را تثبیت شده ارزیابی کرد و یادآور شد که میزان شیوع روزانه این عفونت طی هفته گذشته از 18.9 به 16.5 در هر 100 هزار نفر کاهش یافته است.

شب گذشته، " میخائیل موراشکو " وزیر بهداشت فدراسیون روسیه نیز گفت که در طول تعطیلات سال نو در این کشور، وضعیت شیوع عفونت ویروس کرونا ثبات یافته است. وی همچنین اعلام کرد که میزان تولید واکسن "اسپوتنیک-5" همچنان در حال افزایش است و بطور مداوم محموله های این واکسن به چرخش عمومی وارد می شود.

به گفته وزیر بهداشت، تاکنون بیش از یک میلیون و پانصد هزار دوز واکسن "اسپوتنیک-5" (تولید شده در مرکز مرکز تحقیقات ملی "گامالیا") و 45 هزار دوز واکسن «اپی.واک.کرونا» (واکسن تولید شده در شرکت "وکتور" روسیه) در گردش عمومی واکسیناسیون پخش شده اند. و روند واکسینه شدن شهروندان با وجود تعطیلات سال نو (میلادی)، در تمام مناطق روسیه ادامه دارد.

کلید واژه :

شیوع ویروس کرونا

،

روسیه

ثبت نظرات
captcha