کد خبر : ۳۴۹۴۵۷
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

برگزاری نوزدهمین کنفرانس ملی هیدرولیک ایران در۲۷ و ۲۸ بهمن ماه

عضو هیات علمی گروه علوم و مهندسی آب دانشگاه فردوسی گفت: نوزدهمین کنفرانس ملی هیدرولیک ایران در۲۷ و ۲۸ بهمن ماه سال جاری در دانشگاه فردوسی مشهد برگزار خواهد شد.

برگزاری نوزدهمین کنفرانس ملی هیدرولیک ایران در۲۷ و ۲۸ بهمن ماه

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، علی نقی ضیایی در خصوص برگزاری نوزدهمین کنفرانس هیدرولیک ایران اظهار کرد: این کنفرانس توسط انجمن هیدرولیک ایران که جزو قدیمی ترین انجمن ها درکشور است برگزار می شود. نوزدهمین کنفرانس ملی هیدرولیک ایران در۲۷ و ۲۸ بهمن ماه سال جاری در دانشگاه فردوسی مشهد برگزار خواهد شد.

وی افزود: هر ساله این کنفرانس به محور خاصی پرداخته است، این همایش در سال جاری با توجه به اینکه در مشهد برگزار می شود، با نگاه به شرایط در شرق کشور به هیدرولیک خشک رودها، رودخانه های فصلی و سازه های وابسته می پردازد. همچنین در این کنفرانس به محورهای متنوع دیگری از جمله مدیریت رودخانه و رسوب، سازه های هیدرولکی، اثرات سیلاب بر پایین دست، اندرکنش رودخانه با دریا، دریاچه و تالاب، هیدرولیک شبکه آب و فاضلاب، کیفیت آب و هیدرولیک و آلاینده ها و... پرداخته خواهد شد. 

مدیر گروه مهندسی آب دانشگاه فردوسی مشهد خاطر نشان کرد: در این همایش کارگاه های مختلفی نیز برگزار می شود. یکی از این کارگاه ها هیدرومتری در رودخانه های خشک و فصلی است. همچنین همراه با این کنفرانس نهمین المپیاد هیدرولیک ایران نیز برگزار شده و به افراد برتر نیز جوایزی اهدا خواهد شد. اطلاعات نهمین المپیاد هیدرولیک ایران بر روی سایت انجمن هیدرولیک ایران قرار گرفته است.

ضیایی خاطر نشان کرد: مرحله اول این المپیاد، ۱۸دی ماه به صورت آنلاین برگزار می شود و نفرات برتر مرحله اول به مرحله دوم راه پیدا خواهند کرد. کار دیگری که در این کنفرانس صورت گرفته انتخاب پایان نامه های برتر از میان پایان نامه هایی است که در دوره کارشناسی ارشد و دکترا در حوزه هیدرولیک انجام شده است. 

وی افزود: مهمانان ویژه این کنفرانس دکتر رضا اردکانیان، وزیر نیرو و مهندس حاج رسولی ها مدیرعامل محترم شرکت مدیریت منابع آب ایران هستند. زمان دریافت مقالات در این کنفرانس تا ۳۰ دی ماه خواهد بود.

انتهای پیام

کلید واژه :

برگزاری نوزدهمین کنفرانس ملی هیدرولیک ایران در۲۷ و ۲۸ بهمن ماه

اخبار مرتبط
ثبت نظرات
captcha