کد خبر : ۳۴۹۴۵۳
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

شناسایی و پایش واحدهای آلاینده هوا در استان سمنان

گروه استان ها- مدیرکل حفاظت محیط زیست استان سمنان گفت: چهار دستگاه سنجش آلودگی هوا در استان سمنان در شهرستان های سمنان، گرمسار و شاهرود مستقرشده است.

شناسایی و پایش واحدهای آلاینده هوا در استان سمنان

- اخبار استانها -

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، به گزارش خبرگزاری تسنیم از سمنان ، امیر عبدوس پیش از ظهر امروز در دیدار با معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار سمنان اظهار داشت: در حال حاضر استان سمنان به لحاظ آلودگی هوا در شرایط حاد و بحرانی و خاصی وجود ندارد.

وی با اشاره به وجود 35 واحد شیمیایی و آلاینده در استان سمنان گفت: اجرای قانون هوای پاک در شرایط اضطراری و حاد با هدف حفظ سلامت مردم اجرا می شود.

86 درصد آلودگی هوا در کاشان مربوط به وسایل نقلیه است

هشدار درباره خطرِ هم افزایی آلودگی هوا و کرونا

خسارت آلودگی هوای تهران روزانه 7 میلیون دلار/آلودگی هوا عامل فوت 4 هزار تهرانی در سال

مدیرکل حفظ محیط زیست استان سمنان گفت: در حال حاضر چهار ایستگاه ثبت و سنجش آلودگی هوا در استان سمنان وجود دارد که از این تعداد دو ایستگاه در شهرستان سمنان، یک ایستگاه در گرمسار و یک ایستگاه نیز در شاهرود به صورت لحظه ای ذرات دو و نیم میکرونی و میزان گازهای ازن، دی اکسید گوگرد و منواکسید کربن را اندازه گیری و ثبت می کنند .

عبدوس خاطرنشان کرد: راه اندازی 2 دستگاه سنجش آلودگی هوا در ایوانکی و دامغان در دست اجرا است.

وی با بیان اینکه انتشار آلودگی از سمت تهران و وجود صنایع شیمیایی و آلاینده تولیدی و صنعتی در استان سمنان عامل آلودگی هوا در غرب استان سمنان است اظهار داشت: اجرای طرح تعطیلی موقت 35 واحد آلاینده در غرب استان اقدامی مناسب برای جلوگیری از تشدید آلودگی هوا بوده است.

مدیرکل حفظ محیط زیست استان سمنان شناسایی و پایش واحدهای آلاینده هوا را اقدامات بازدارنده برای جلوگیری از تداوم روند آلایندگی واحدهای صنعتی در استان سمنان عنوان کرد.

عبدوس تصریح کرد: عوارض آلایندگی (یک درصد از قیمت فروش) به آن دسته از واحدهای آلاینده زیست که استانداردها و ضوابط حفاظت از محیط زیست را رعایت نکرده و نسبت به آن بی توجه باشند؛ تعلق می گیرد.

وی گفت: سامانه های کنترل آلودگی، بهینه سازی سوخت مصرفی، راه اندازی تصفیه خانه و استفاده از فیلترهای خروجی دودکش صنایع و مدیریت پسماند از جمله اقداماتی است که واحدهای آلاینده باید نسبت به اجرای آن اقدام کنند تا مشمول پرداخت عوارض آلایندگی نشوند.

انتهای پیام/363/ح

کلید واژه :

شناسایی و پایش واحدهای آلاینده هوا در استان سمنان

اخبار مرتبط
ثبت نظرات
captcha