کد خبر : ۳۴۹۴۴۸
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

ماموران حفاظت منابع طبیعی عملیات قطع درخت در دشتستان را متوقف کردند

فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی و آبخیزداری استان بوشهر گفت: براساس گزارش های مردمی مبنی بر قطع درخت در یکی از روستاهای شهرستان دشتستان، ماموران حفاظتی منابع…

ماموران حفاظت منابع طبیعی عملیات قطع درخت در دشتستان را متوقف کردند

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، سرهنگ فیض الله رزمجو افزود: درختان قطع شده در اراضی مستثنیات اشخاص بوده و در اراضی ملی نبوده است.

وی ادامه داد: با توجه به ماده  ۴۲  قانون حفاظت از جنگل ها  قطع درخت در اراضی ملی جرم محسوب شده و با متخلف برابر قانون برخورد می شود.

رزمجو با اشاره به  نحوه  مجوز قطع و حمل چوب بیان کرد: طبق ماده ۴۸ قانون حفاظت و بهره برداری از جنگل ها، قطع درخت و حمل چوب در اراضی مستثنیات نیز نیاز به کسب مجوز و تائید اداره منابع طبیعی دارد و هرگونه اقدام این چنینی بدون مجوز منابع طبیعی، غیر قانونی بوده و جرم است.

فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی و آبخیزداری استان بوشهر گفت: در این مورد اره بنزینی و خودرو افراد متخلف ضبط و توقیف و برای سیر مراحل قانونی تحویل مرجع انتظامی شد.

وی یادآور شد : ماموران حفاظتی اداره کل منابع طبیعی سراسر استان به صورت شبانه روزی و باهدف حفاظت و حراست از عرصه های منابع طبیعی در حال گشت زنی هستند.

رزمجو گفت: حافظان اصلی طبیعت مردم هستند و از آنان می خواهیم هرگونه تخلف در عرصه های طبیعی را از طریق تلفن گویای ۱۵۰۴ اطلاع رسانی کنند.

 

کلید واژه :

ماموران حفاظت منابع طبیعی عملیات قطع درخت در دشتستان را متوقف کردند

اخبار مرتبط
ثبت نظرات
captcha