کد خبر : ۳۴۹۴۴۷
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

کوهنوردان به هشدارها توجه جدی داشته باشند

رییس هیات کوهنوردی و صعودهای ورزشی همدان گفت: یخ زدگی در ارتفاع ۲ هزار متری رشته کوه الوند موجب ایجاد شیب های بسیار خطرناکی شده که کوهنوردان برای پیشگیری از…

کوهنوردان به هشدارها توجه جدی داشته باشند

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، علیرضا گوهری روز اظهار داشت: اغلب صعودهای زمستانی الوند در روزهای جمعه و عصرهای پنجشنبه هر هفته انجام می شود و انتظار داریم کوهنوردان به هشدارها توجه جدی داشته باشند.

وی اضافه کرد: با توجه به گرمای هوا در ارتفاعات کوهستانی الوند در روزهای اخیر و سرمای شدید در شب ها، تمامی مسیرها و شیب های این کوهستان از ارتفاع ۲ هزار متری به بالا با یخ زدگی شدید و ایجاد شیب های بسیار خطرناک در مسیرهای مختلف منطقه مواجه شده است.

گوهری خاطرنشان کرد: از تمامی طبیعت دوستان، کوهپیمایان و کوهنوردان تقاضا داریم از مسیرهای نرمال و با استفاده از کفش های مناسب حرکت کنند.

وی بیان کرد: تردد کوهنوردان باتجربه در کوهستان الوند باعث ایجاد ردپا و مسیرسازی شده و سایر کوهپیمایان بهتر است از این مسیرها عبور کنند.

گوهری پرهیز از مسیرهای منحرف و بیراهه، برخورداری از وسایل و تجهیزات کوهنوردی، لباس گرم و خوراک را لازمه کوهپیمایی و کوهنوردی در این روزهای سرد و زمستانی دانست.

وی افزود: امید است با رعایت اصول ایمنی و توجه لازم به هشدارها و توصیه ها، شاهد حوادث تلخ و تاثرانگیز در کوهستان بکر و زیبای الوند نباشیم.
استان همدان دارای ۱۰ هزار کوهنورد است.

کلید واژه :

کوهنوردان مراقب شیب تند و یخ زده الوند باشند

اخبار مرتبط
ثبت نظرات
captcha