کد خبر : ۳۴۹۴۴۳
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

پیچیدگی درمان کووید ۱۹ و مصرف خودسرانه آنتی بیوتیک ها

رئیس دفتر تحقیق و توسعه معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: مصرف خودسرانه آنتی بیوتیک ها نه تنها تاثیری در درمان بیماری کووید ۱۹ ندارد بلکه آن را…

پیچیدگی درمان کووید ۱۹ و مصرف خودسرانه آنتی بیوتیک ها

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی روز سه شنبه به نقل از دکتر سهیل افرازی افزود: برخی از بیماران بدون مشورت با پزشک اقدام به مصرف خودسرانه آنتی بیوتیک می کنند که این اقدام آنها روند شناسایی و درمان بیماری را مشکل می کند.

وی اضافه کرد: مصرف آنتی بیوتیک علاوه بر ایجاد مقاومت میکروبی، برخی اوقات عوارض جبران ناپذیری روی کلیه، کبد و ارگان های حیاتی بدن وارد می کند.

افرازی ادامه داد: آنتی بیوتیک ها یکی از موثرترین و مهمترین داروهایی هستند که می توانند در حیات بشری نقشی مهم داشته باشند و تنها بیماری های عفونی به آنتی بیوتیک وابسته نیستند، بلکه انواع شیمی درمانی ها، جراحی ها و بسیاری از فرایندهای پزشکی به وجود این داروها و تاثیر آنها وابسته است.

رئیس دفتر تحقیق و توسعه معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: کرونا یک ویروس است و مردم باید بدانند که آنتی بیوتیک ها به هیچ عنوان روی ویروس ها تاثیر گذار نیستند و قابلیت شناسایی و پیدا کردن ویروس را ندارند که بتوانند روی آن تاثیرگذار باشند.

وی عنوان کرد: برای درمان سرماخوردگی های ویروسی نیز نمی توان از آنتی بیوتیک استفاده کرد، چون در بدن مقاومت میکروبی ایجاد می کند.

افرازی یادآور شد: بیمارانی که به هر دلیل نمی توانند از خانه خارج شوند می توانند با شماره تلفن ۱۹۰ تماس و با کارشناسان دارویی مشورت کنند.

کلید واژه :

مصرف خودسرانه آنتی بیوتیک

،

درمان کووید ۱۹

ثبت نظرات
captcha