کد خبر : ۳۴۹۴۳۶
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

پساب تصفیه خانه، عامل آلودگی دو واحد مرغداری در بیرجند بود؟

بعد از آلودگی دو واحد مرغداری در بیرجند به بیماری آنفلوانزا این احتمال بوجود آمد که این بیماری به خاطر پساب تصفیه خانه است.

پساب تصفیه خانه، عامل آلودگی دو واحد مرغداری در بیرجند بود؟

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، قندهاری مدیر عامل شرکت آب و منطقه ای خراسان جنوبی در گفت و گو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از بیرجند، گفت: با توجه به این که دستگاه های مختلفی درگیر فرآیند تصفیه فاضلاب هستند شرکت آب و فاضلاب مسئول جمع آوری و تصفیه فاضلاب و محیط زیست مسئول کنترل کیفیت پساب تولیدی است و در نهایت شرکت آب و منطقه ای تحویل گیرنده این محصول است.

او افزود: همکاران ما در شرکت آب و منطقه ای روزانه این پساب ها را پایش و از کیفیت آن بازرسی به عمل می آورند.

قندهاری اظهار کرد: با بازدید های انجام شده از واحد های مرغداری درگیر بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان مشخص شد در فاصله ۵ و ۶ کیلومتری این واحد های درگیر بیماری هیچ پسابی نداریم، زیرا پساب به کمک لوله ها حدود ۹ کیلومتر پایین تر از واحد ها رها سازی می شود.

مدیر عامل شرکت آب و منطقه ای خراسان جنوبی تصریح کرد: برکه های کوچکی کنار این مرغداری ها وجود دارد که مربوط به سیلاب های اخیر است و ربطی به پساب تصفیه خانه ندارد.

او ادامه داد: بعضی از پرندگان ممکن است بیماری را داشته باشند و منتقل کنند، اما پساب تصفیه خانه  منشا بیماری نیست و طبق گزارش ها ما عملا در پساب چنین ویروسی مشاهده نکرده ایم.

کلید واژه :

پساب تصفیه خانه فاضلاب

،

آلودگی مرغداری

ثبت نظرات
captcha