کد خبر : ۳۴۹۴۳۱
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

تولید باتری روی – هوا با قابلیت شارژ مجدد و امنیت بالا

باتری های روی – هوا ظرفیت کمی برای ذخیره سازی انرژی دارند و از سوی دیگر شارژ آنها ساده نیست و به طور مکانیکی صورت می گیرد. اما یک تحول مهم در این زمینه رخ داده است.

تولید باتری روی – هوا با قابلیت شارژ مجدد و امنیت بالا

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، و به نقل از نیواطلس، محققان آلمانی ترکیبی جدید از روی - هوا را برای تولید باتری های مذکور به کار گرفته اند که بهره وری و قابلیت شارژ مجدد باتری های یادشده را افزایش می دهد.

باتری های روی - هوا بر خلاف سایر باتری ها که تمامی مؤلفه های اساسی خود را در درون محفظه اصلی باتری جای داده اند، از اکسیژن دریافتی از محیط اطراف برای تولید انرژی بهره می گیرد. تعامل اکسیژن این باتری با کاتد آن موجب تولید مولکول هایی می شود که از الکترولیت قلیایی خمیری این باتری عبور کرده، با آند روی واکنش داده و جریان الکتریکی ایجاد می کنند.

مشکل این باتری ها آن است که آند روی پس از اکسید شدن کاملاً مصرف شده و این امر باعث می شود باتری دیگر قابل شارژ نباشد. برای حل این مشکل از الکترولیت جدیدی استفاده شده که باتری های روی – هوا را قابل شارژ مجدد می کند. این الکترولیت مایعات بیشتری دارد و برای تولید آن از نمک تری فلوئورومتان سولفونات روی استفاده شده که آن را غیر قلیایی و از نظر شیمیایی باثبات تر و کاملاً قابل شارژ می کند.

این الکترولیت خلاقانه و غیرقلیایی باعث می شود که رقیبی تازه برای باتری های لیتیومی به وجود آید که با محیط زیست نیز سازگاری بیشتری دارند، امنیت آنها بالاست و هزینه تولید کمتری دارند. نمونه اولیه این باتری بیش از ۳۲۰ بار شارژ مجدد شده و به مدت ۱۶۰۰ ساعت مورد استفاده قرار گرفته است.

کلید واژه :

تولید باتری روی – هوا

،

قابلیت شارژ مجدد

،

امنیت بالا

ثبت نظرات
captcha