کد خبر : ۳۴۹۴۲۲
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

از توزیع کُند واکسن کرونا در کانادا ناامید شدم

نخست وزیر کانادا روز سه شنبه در سخنانی گفت که از روند کُند توزیع واکسن کرونا در این کشور ناامید شده است.

از توزیع کُند واکسن کرونا در کانادا ناامید شدم

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، «جاستین ترودو» نخست وزیر کانادا روز سه شنبه گفت که وی همانند دیگر کانادایی ها از توزیع کُند واکسن کرونا در کانادا ناامید شده است.

آمارها نشان می دهد تنها 0.32 درصد از مردم کانادا در برابر ویروس کرونا ایمن شده اند.

ترودو در کنفرانس خبری گفت: «من فکر می کنم که تمام کانادایی ها از جمله من، از اینکه می بینیم واکسن ها در فریزد و نه در بازوان مردم است، ناامید شده ایم.»

آمارهای دولتی نشان می هد که تنها 35 درصد از واکسن فراهم شده در کانادا، مدیریت شده و استان هایی نظیر «نوا اسکاتیا»، «نیوفاندلند» و «لابرادور» تنها 30 درصد از دوزهای واکسنی که فراهم شده را استفاده کرده اند.

تردو گفت که کانادا در مسیر دریافت یک میلیون دوز از واکسن ویروس کرونا تا پایان ماه جاری میلادی است.

همچنین بر اساس گزارش ها، نتایج یک نظرسنجی نشان می دهد هزاران نفر از کارکنان بخش بهداشت آمریکا از بیم عوارض جانبی حاضر نیستند واکسن کرونا دریافت کنند.

طبق این نظرسنجی ۶۰ درصد کارکنان یک مرکز نگه داری سالمندان در ایالت اوهایو، حدود نیمی از کارکنان بخش بهداشت یکی از مناطق کالیفرنیا و ۴۰ درصد از پرستاران شهر لس آنجلس از دریافت واکسن کرونا امتناع می کنند.

شرکت کنندگان در این نظرسنجی می گویند از عوارض جانبی خطرناک دریافت این واکسن نگران هستند و نمی خواهند با آن ها مانند موش آزمایشگاهی رفتار شود.

تأیید واکسن فایزر از سوی  «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا و توزیع آن در این کشور در حالی انجام شده است که مقامات بهداشتی هشدار داده بودند بررسی های لازم بر روی این واکسن هنوز به اتمام نرسیده اند.

تأیید واکسن فایزر در انگلیس حتی زودتر از آمریکا صورت گرفت و «آنتونی فائوچی» از مقامات گروه مقابله با ویروس کرونا در دولت آمریکا، آن را اقدامی عجولانه توصیف کرد.

کلید واژه :

واکسن کرونا

،

کانادا

ثبت نظرات
captcha