کد خبر : ۳۴۹۴۱۵
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

کاهش خطای پزشکی در نوشتن نسخه و پیچیدن دارو در داروخانه ها با نسخه نویسی الکترونیک

محمد مهدی ناصحی مدیر عامل سازمان بیمه سلامت ایران گفت: بررسی فنی و علمی نسخ و جلوگیری از تعدد و تداخل دارویی از مزایای نسخه نویسی الکترونیک است.

کاهش خطای پزشکی در نوشتن نسخه و پیچیدن دارو در داروخانه ها با نسخه نویسی الکترونیک

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران،  محمد مهدی ناصحی مدیر عامل سازمان بیمه سلامت ایران اظهار کرد: بحث یکپارچگی خدمات الکترونیک بالاخص نسخه نویسی الکترونیک از اولویت های نظام سلامت به خصوص سازمان های بیمه گراست به طوری که برای افزایش، دقت و سرعت تقسیم کار بین سه سازمان بیمه گر اصلی کشور صورت گرفته است.

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران گفت: برای نسخ الکترونیک مشوق هایی در نظام پرداخت برای جامعه پزشکی در نظر گرفته شده است که در راستای انجام آن مطالبات می تواند به موقع پرداخت شود.

او افزود: تهیه بسته های مشوق دیگر، به روز و هماهنگ کردن سامانه ها و دسترسی آسان تر از این سامانه ها یکی از نکاتی است که در حال انجام است که بر روی این تاکید داریم تا پزشکان و همکارانمان در مراکز درمانی راحت تر بتوانند از آن استفاده کنند.

مراکز درمانی کشور مشکل دسترسی به اینترنت ندارند

ناصحی با بیان اینکه با توجه به بستر فراهم شده در کشور مراکز درمانی در تمام کشور مشکل دسترسی به اینترنت ندارند، گفت: اقدامات سخت افزاری توسط بخش خصوصی تامین شده و از طرفی از طریق وام های بدون ضامن برای مراکز طرف قرارداد تسهیلاتی در نظر گرفته شده است تا کمبود های موجود را برطرف شود.

او ادامه داد: اتصال سامانه های متعدد در حال انجام است به نحوی که رابط های کاربری سامانه های مربوطه در اختیار سازمان تامین اجتماعی قرار گرفته تا از این طریق سامانه ها به هم متصل و اقدامات به صورت مشترک انجام شود تا مشکلات موجود به خصوص در داروخانه ها رفع شود.

مدیر عامل سازمان بیمه سلامت ایران گفت: در بحث کدینگ به خصوص در زمینه دارو مشکلاتی وجود دارد که با وزارت بهداشت در حال مکاتبه هستیم تا هر چه سریعتر اصلاحات لازم صورت گیرد.

ناصحی با بیان اینکه نسخه الکترونیک باعث ارائه خدمت هر چه بهتر به بیمه شدگان می شود، افزود: این موضوع علاوه بر افزایش دقت در نسخه نویسی باعث کاهش خطای پزشکی در نوشتن نسخه و پیچیدن دارو در داروخانه ها با توجه به کد دارو می شود.

او با اشاره به اینکه نسخه نویسی الکترونیک در کاهش تقاضا های القایی بسیار تاثیر گذار بوده به نحوی که این امر به اقتصاد سلامت و هزینه کرد درست منابع کمک قابل توجهی نیز خواهد کرد، گفت: بررسی فنی و علمی نسخ و جلوگیری از تعدد و تداخل دارویی از دیگر مزایای نسخه نویسی الکترونیک است.

انتهای پیام/

کلید واژه :

کاهش خطای پزشکی در نوشتن نسخه و پیچیدن دارو در داروخانه ها با نسخه نویسی الکترونیک

اخبار مرتبط
ثبت نظرات
captcha