کد خبر : ۳۴۹۴۱۴
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

مشاهده گونه های مختلف پرندگان زمستان گذر و مهاجر و پرندگان بومی در تالاب بین المللی شادگان

مدیرکل دامپزشکی خوزستان با اشاره به رصد و پایش پرندگان مهاجر کنارآبزی در تالاب شادگان و عدم وشاهده آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در این تالاب گفت: گونه های مختلف پرندگان زمستان گذر و مهاجر و همچنین پرندگان بومی در تالاب بین المللی شادگان مشاهده می شوند و در مجموع بیش از ۱۴ گونه مختلف از آبزیان در این تالاب وجود دارند.

مشاهده گونه های مختلف پرندگان زمستان گذر و مهاجر و پرندگان بومی در تالاب بین المللی شادگان

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، مصطفی کنارکوهی با اشاره به رصد و پایش پرندگان مهاجر کنارآبزی در تالاب شادگان اظهار کرد: گونه های مختلف پرندگان زمستان گذر و مهاجر و همچنین پرندگان بومی در تالاب بین المللی شادگان مشاهده می شوند و در مجموع بیش از ۱۴ گونه مختلف از آبزیان در این تالاب وجود دارند.

وی با بیان اینکه پایش بیماری های مختلف در تالاب شادگان یکی از وظایف اداره کل دامپزشکی خوزستان است، افزود: در خصوص بیماری های پرندگان، همواره چه با آغاز فصل مهاجرت و چه در زمان های عادی، با همکاری اداره کل محیط زیست و اساتید دانشگاه شهید چمران اهواز، پایش گونه های مختلف پرندگان انجام می شود.

مدیرکل دامپزشکی خوزستان بیان کرد: ایمن سازی دام های بومی که به صورت طبیعی در منطقه نگهداری می شوند و همچنین پایش آبزیان موجود در تالاب از دیگر کارهای مهم دامپزشکی در تالاب است که با برنامه ریزی منظم و با ابلاغ های سازمان دامپزشکی، به صورت مداوم در حال اجرا است.

کنارکوهی با اشاره به انجام بازدید علمی از تالاب شادگان با همراهی دانشگاه شهید چمران اهواز در هفته گذشته نیز، گفت: هدف از این بازدید علمی، بررسی وضعیت تالاب از نظر سلامت پرندگان مهاجر و بومی منطقه بوده است.

وی با بیان اینکه موردی از بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در تالاب شادگان مشاهده نشده است، عنوان کرد: بروز آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان یکی از دغدغه های سازمان دامپزشکی کشور است. یکی از عوامل اصلی انتقال این بیماری، پرندگان مهاجر هستند که در این خصوص، هوشیاری و تیزبینی همکاران ما می تواند در شناسایی به موقع و کنترل احتمالی کانون های بیماری کمک بسیار زیادی داشته باشد و این امر، مانع پیشرفت احتمالی بیماری در سطوح مختلف استان و بعضا کشور می شود.

انتهای پیام

کلید واژه :

مشاهده گونه های مختلف پرندگان زمستان گذر و مهاجر و پرندگان بومی در تالاب بین المللی شادگان

اخبار مرتبط
ثبت نظرات
captcha