کد خبر : ۳۴۹۴۱۳
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

جلوگیری از خروج ارز برای خرید پهنای باند خارجی، با شبکه ملی اطلاعات

شبکه ملی اطلاعات با تسهیل گردش اطلاعات در داخل کشور باعث کوتاه شدن مسیر دیتای کاربر داخلی شده در نتیجه اولین نفع اقتصادی آن کاهش هزینه مصرف کننده و جلوگیری از خروج بی رویه ارز برای خرید پهنای باند خارجی است.

جلوگیری از خروج ارز برای خرید پهنای باند خارجی، با شبکه ملی اطلاعات

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، شبکه ملی اطلاعات با تسهیل گردش اطلاعات در داخل کشور باعث کوتاه شدن مسیر دیتای کاربر داخلی شده در نتیجه اولین نفع اقتصادی آن کاهش هزینه مصرف کننده و جلوگیری از خروج بی رویه ارز برای خرید پهنای باند خارجی است.

یکی از اهداف شبکه ملی اطلاعات افزایش سرعت اینترنت است که در این سالها فرصت مناسبی را برای توسعه اشتغال در حوزه خدمات چندرسانه ای به وجود آورده است و می تواند اتفاق مشابهی را هم برای برنامه نویس ها و سازنده های اپلیکیشن رقم بزند.

شبکه ملی اطلاعات باعث گسترش دسترسی همه افراد حتی روستایی ها به اینترنت می شود که علاوه بر کاهش هزینه حمل و نقل آنها به شهر، می تواند بازاری به وسعت کل کشور برای فروش محصولات محلی و جذب گردشگر ایجاد کند.

پایدار بودن شبکه ملی این اطمینان را می دهد تا در صورت اعمال تحریم سایبری علیه کشور هیچ خللی به کسب و کارها و خدمات الکترونیک وارد نشود و ثبات اقتصادی را برای مردم و مشاغل به همراه می آورد.

از دیگر اقدامات لازم برای استفاده اقتصادی از شبکه ملی اطلاعات می توان به تقویت سرویس هایی مانند موتورهای جستجو و تعیین مقررات اقتصادی در فضای مجازی نیز اشاره کرد.

کلید واژه :

جلوگیری از خروج ارز برای خرید پهنای باند خارجی با شبکه ملی اطلاعات

اخبار مرتبط
ثبت نظرات
captcha