کد خبر : ۳۴۹۴۱۱
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

کاهش ترافیک و افزایش ایمنی عبور و مرور با بهره برداری آزاد راه تهران-شمال

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری البرز گفت: مسیر رفت قطعه دوم آزاد راه تهران-شمال تا پایان اردیبهشت ماه سال آینده زیر بار ترافیک می رود.

کاهش ترافیک و افزایش ایمنی عبور و مرور با بهره برداری آزاد راه تهران-شمال

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، علی درویش پور در حاشیه بازدید معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان مستضعفین از قطعه دوم آزاد راه تهران شمال که عصر جمعه انجام شد، گفت: خوشبختانه امروز این فرصت به دست آمد تا بازدیدی از این پروژه و آخرین روند فعالیت های عمرانی آن داشته باشیم.

وی با اشاره به حجم سنگین عملیات عمرانی و فعال بودن همه کارگاه ها در قطعه دوم آزادراه تهران- شمال، عنوان کرد: از کل ٢٢ کیلومتر این قطعه، بیش از ١٦ کیلومتر تونل و حدود ٢ کیلومتر نیز پل است.

وی با اشاره به بهره برداری قطعه یک آزاد راه تهران - شمال در سال گذشته توسط رئیس جمهور، اضافه کرد: قطعه یک با توجه به اینکه حجم قابل توجهی از ترددها در آن صورت می گیرد توانسته در کاهش ترافیک و افزایش ایمنی عبور و مرور در این مسیر نقش قابل ملاحظه ای داشته باشد به گونه ای که در این مدت شاهد هیچ تصادفی در این قطعه نبودیم و به همین دلیل راه اندازی قطعه دوم آزاد راه تهران-شمال برای مدیریت عالی استان بسیار حایز اهمیت و همواره مورد تاکید استاندار بوده است.

وی افزود برای تکمیل و بهره برداری از قطعه دوم آزاد راه تهران - شمال اعتباری به مبلغ ۲۰۰۰ میلیارد تومان برآورد گردیده است که با پیگیری های مجدانه استاندار البرز از این مبلغ یک ۱۲۰۰ میلیارد تومان که شامل تعهدات دولت و بنیاد مستضعفان بعنوان سرمایه گذار بوده تامین و اجرایی شده و در بازدید مشترک امروز، معاون رییس جمهوری و رییس بنیاد مستضعفان دستورات لازم جهت تامین باقیمانده اعتبار مورد نیاز را صادر نمودند.

درویش پور با اشاره به بهره برداری تونل البرز شرقی به طول ۶۴۰۰ متر بعنوان مهمترین قسمت قطعه دوم آزاد راه تهران- شمال تا پایان سال جاری، بیان کرد: مسیر رفت قطعه دوم آزاد راه تهران - شمال تا پایان اردیبهشت سال آینده به زیر بار ترافیک خواهد رفت.

وی با بیان اینکه هم اکنون بیش از ٢ هزار نفر در این قطعه مشغول به کار هستند، خاطرنشان کرد: نظر به اینکه این آزاد راه ملی بوده و تاثیر قابل ملاحظه ای در تسهیل عبور و مرور و امنیت سفرهای هموطنان خواهد داشت، رفع موانع اجرایی جهت تسریع در عملیات عمرانی مورد تاکید استاندار بوده و تمام توان استان را در این راه بکار بسته و با تمام قوا در این مسیر گام بر می داریم.

انتهای پیام/و

کلید واژه :

کاهش ترافیک و افزایش ایمنی عبور و مرور با بهره برداری آزاد راه تهران

،

شمال

ثبت نظرات
captcha