کد خبر : ۳۴۹۴۱۰
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

سازمان جهانی بهداشت مجوز اضطراری واکسن فایزر را صادر کرد

بعد از تأیید واکسن کرونای فایزر ـ بیوان تک در چندین کشور، سازمان جهانی بهداشت نیز مجوز اضطراری استفاده از این واکسن را صادر کرد.

سازمان جهانی بهداشت مجوز اضطراری واکسن فایزر را صادر کرد

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، به گزارش ایسنا، این سازمان همچنین از سایر سازندگان واکسن کرونا خواست، محصولات خود را برای ارزیابی ارائه دهند.

واکسن مشترک دو شرکت آمریکایی فایزر و آلمانی بیوان تک در مقابله با ویروس کرونا توانست مجوز اضطراری سازمان بهداشت جهانی را دریافت کند.

با صدور این مجوز سازمان های وابسته به سازمان ملل می توانند این واکسن را خریداری و توزیع کنند.

کشورهایی که از ظرفیت علمی آزمایش بالینی این واکسن برخوردار نیستند نیز می توانند بر اساس کار تحقیقی این سازمان مجوز استفاده از واکسن فایزر ـ بیوان تک را در کشور خود صادر کنند.

سازمان جهانی بهداشت با اعلام خبر صدور این مجوز اضطراری افزوده که این اولین واکسنی است که مجوز اضطراری این سازمان را دریافت می کند. همچنین این واکسن از ایمنی و ویژگی های اثربخشی مورد نظر این سازمان علیه این ویروس برخوردار است.

سازمان بهداشت جهانی همچنین به ضرورت نگهداری این واکسن در دمای زیر۶۰ درجه سانتی گراد و سردتر از آن یادآور شده که بسیاری از کشورها شرایط این نگهداری را ندارند و این سازمان می کوشد راه حلی برای این مسئله بیابد.

با صدور این مجوز راه برای سرعت بخشیدن به روند تأیید این واکسن در کشورها برای مصارف داخلی هموار شده است.

به گزارش دویچه وله، این سازمان گفته است: این مهم است که جمعیت جهان سریع به واکسن کرونا دسترسی پیدا کند.

انتهای پیام

کلید واژه :

سازمان جهانی بهداشت مجوز اضطراری واکسن فایزر را صادر کرد

ثبت نظرات
captcha