کد خبر : ۳۴۹۴۰۸
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

در زمان بارش مراقب لغزندگی معابر و جاده ها باشید

رئیس پلیس راهور سیستان و بلوچستان با توجه به لغزنده بودن معابر در هنگام بارش باران بر لزوم رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی تاکید کرد.

در زمان بارش مراقب لغزندگی معابر و جاده ها باشید

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، در هشدار های ایمنی پلیس راهور استان سیستان و بلوچستان  آمده، در فصل بارش نزولات آسمانی که باعث لغزندگی سطح جاده ها می شود چرخ های اتومبیل شما تماس کمتری با سطح جاده داشته که اگر هم چنان باران شدیدتر شود و یا شما بر سرعت خود بیافزاید گویی چرخ های اتومبیل شما بر روی آب حرکت می کند و در چنین حالتی کنترل خودرو بسیار مشکل است.

در این حالت، از حرکت با لاستیک های فرسوده و صاف خودداری کرده و با سرعت آهسته حرکت کنید.

بارندگی باعث کاهش دید می شود و آهسته راندن به شما امکان ایستادن در همان جا که می بینید می دهد.

از درست کار کردن برف پاکن ها و سیستم تهویه خودروی خود مطمئن شوید در هر حال سعی کنید از وسیله نقلیه جلویی خود کاملا فاصله بگیرید، زیرا هنگام ترمز کردن از بر خورد احتمالی جلوگیری می شود.

هنگام لغزندگی سطح راه ناشی از باران، برف، یخبندان، مایعات لزج و مانند آن هرگز به سیستم وسیله نقلیه خود اطمینان نکنید.

شاید این سوال پیش بیاید که هنگام سر خوردن، چگونه خودرو را متوقف کنیم؟ بهترین کار، این است که اعتمادبه نفس داشته و به خود مسلط باشید، از ترمز کردن بپرهیزید زیرا ضربه زدن به ترمز در روی سطح لغزنده چرخ ها را قفل می کند و باعث لغزش و سرخوردن بیشتر می شود، باید در جهتی حرکت کنید که قسمت عقب خودرو سر می خورد (فرمان را به همان طرف بچرخانید) و هر زمان خودرو به حالت مستقیم درآمد، در جهت دلخواه خود حرکت کنید، خیلی آهسته روی ترمز فشار دهید تا از سرعت خودرو کاسته شود یا آرام روی گاز فشار دهید تا خودرو به حرکت خود ادامه دهد.

انتهای پیام/گ

کلید واژه :

در زمان بارش مراقب لغزندگی معابر و جاده ها باشید

اخبار مرتبط
ثبت نظرات
captcha